Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości 100.000 złotych

  • 26.10.2021, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Policjanci odzyskali skradziony samochód o wartości 100.000 złotych
Radomsko - Łódzcy kryminalni odzyskali infiniti Q50 skradzione w 2019 roku we Francji. Szacowana wartość tego pojazdu to około 100.000 złotych. Teraz radomszczańscy śledczy ustalają okoliczności kradzieży tego auta.

21 października 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi realizowali czynności służbowe związane ze zwalczaniem przestępczości samochodowej na terenie powiatu radomszczańskiego. Z ich wiedzy wynikało, że w jednym z warsztatów samochodowych znajduje się pojazd pochodzący z przestępstwa. Kryminalni pojechali pod wskazany adres celem zweryfikowania posiadanych informacji. Mężczyzna dysponujący autem stwierdził, że hobbystycznie zajmuje się naprawą samochodów i robi to tylko dla wybranych znajomych. Kryminalni sprawdzili w systemach policyjnych wszystkie pojazdy znajdujące się na terenie posesji. Eksperci z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko ustalili, że tabliczka znamionowa przytwierdzona do nadwozia infiniti Q50 nie jest oryginalna. Następnie okazało się, że samochód ten został skradziony w 2019 roku we Francji. Z uwagi na powyższe, auto to zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym. Obecnie śledczy ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży tego pojazdu i przewiezienia go na teren Polski. Policjanci przypominają, że w przypadku zakupu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa należy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Ponadto skradziony przedmiot jest konfiskowany i oddawany prawowitemu właścicielowi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe