Jakie inwestycje jeszcze w tym roku wykona Gmina Masłowice?

  • 13.09.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
Jakie inwestycje jeszcze w tym roku wykona Gmina Masłowice?
Pandemia cały czas trwa, ale gminy nie mogą się zatrzymywać i muszą dalej wykonywać zaplanowane inwestycje. Gmina Masłowice jest dobrym przykładem, że można i pandemia nie przeszkadza w realizacji planów. W ramach funduszu sołeckiego wykonuje miejsca rekreacji dla mieszkańców, drogi czy największa inwestycja – przydomowe oczyszczalnie ścieków.

  Czas nie stanął w miejscu ze względu na pandemię. Gminy muszą cały czas realizować swoje inwestycje. Tak też robi Gmina Masłowice. Jakie inwestycje będą wykonywane?

  Nas pandemia również nie ominęła, u mnie w gminie praktycznie wszyscy pracownicy przeszli COVID, ale pracować musimy i staramy się wykonywać ciążące na nas obowiązki. W tym roku mamy dosyć dużo inwestycji, na dosyć duże pieniądze.

  W ramach funduszu sołeckiego w tym roku, i nawet już na następny rok, radni ustalili, że wchodzimy w fundusz sołecki. Nie ukrywam, że jest trochę obciążający, w sensie pracy, ponieważ to się wiąże z zamówieniami itd. Większość rzeczy już porobiliśmy, jak np. fotowoltaika na dwóch remizach w Chełmie i w Strzelcach. W niektórych miejscowościach ludzie zapragnęli sobie altanek, miejsc rekreacji i wypoczynku w wolnych chwilach. Takie altanki powstały w Korytnie, Kawęczynie, Kraszewicach. Te inwestycje zostały już wykonane.

  Mamy jeszcze inne inwestycje, takie jak wożenie kruszywa na remont dróg o mniejszym znaczeniu, tu również jest już zakup zrobiony, także zbiera nam się dosyć dużo tego.

 Oprócz tego, mamy również większe inwestycje. Kończymy realizację modernizacji remizy w Kraszewicach. Zaczynamy również realizację głównej inwestycji, jaką są przydomowe oczyszczalnie ścieków w dużej ilości, ponieważ jest to 180 sztuk i z tego, co już wiem, to firma już wchodzi, ponieważ już w części przywiozła materiał. Ta inwestycja musi nam się w  tym roku zamknąć – mówi Bogusław Gontkowski, Wójt Gminy Masłowice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe