Remont dróg w Bełchatowie. Które się remontują?

  • 13.09.2021, 09:00
  • Redakcja lokalna.news
09092021-remonty-ulic-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Bełchatowie trwa remont ul. Tęczowej na os. Słonecznym oraz ul. Brzozowej. Koszt pierwszej to 680 000 zł, natomiast drugiej 150 000 zł.

Trwa przebudowa ul. Tęczowej na os. Słonecznym. Jaki zatem jest zakres prac, co będzie wykonywane?

  Zakres prac jest dosyć obszerny. Oprócz tego, że powstanie nowa nawierzchnia, czyli zostanie położone około 2000 m2 kostki brukowej, będą robione krawężniki, ta droga zostanie odwodniona, zostanie zrobione również nowe oświetlenie, dla tej drogi, także zakres prac jest dosyć duży. Prace już trwają, potrwają kilka miesięcy. Koszt tej inwestycji to jest 680 000 zł – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Ulica Tęczowa to nie jedyna ulica, jaka jest remontowana. Remontowi podlega również ul. Brzozowa.

  Jest to kolejna inwestycja, która ruszy już w przyszłym tygodniu. Trwa ona około 2 tygodni. Będzie tam zrobiona nowa nawierzchnia, na odcinku ponad 1 km. Tutaj ten koszt inwestycji wynosi 150 000 zł, z czego ponad 110 000 zł pochodzi z dofinansowania z Budżetu Województwa Łódzkiego.

  W Bełchatowie w ogóle dużo się dzieje, jeśli chodzi o budowę, przebudowę, remonty nawierzchni dróg. Wykorzystujemy jeszcze ten czas, kiedy pogodna pozwala, by prowadzić takie prace. Przypomnę, że nadal trwa remont ul. Kwiatowej, niedawno zakończył się remont al. Wyszyńskiego, także sporo tych prac jest prowadzonych. Jeszcze w tym roku  ma ruszyć budowa łącznika ul. Kopeckiego z Okrzei – dodaje Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Jak ważne są dla miasta inwestycje drogowe?

  Bełchatów jest w ogóle specyficznym miejscem, jeżeli chodzi o ilość posiadanych samochodów na mieszkańca. Jeśli chodzi o te statystki, zawsze jesteśmy w czołówce, więc to zapotrzebowanie na dobrą jakość dróg, na miejsca parkingowe jest i to naprawdę widać gołym okiem. Wszystkie drogi, które były już dawniej zrobione, one niestety ulegają zniszczeniu, jest potrzeba, by je modernizować, jest również potrzeba, by budować nowe połączenia.

  Dodam, że tak naprawdę zapadła już decyzja, Urząd Wojewódzki, Wojewoda Łódzki wydał decyzje zezwalające, na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa, także tych inwestycji drogowych, naprawdę jest dużo – podkreśla Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe