Mobilna zbiórka elektroodpadów w Masłowcach przy wparciu PKG Radomsko

  • 09.09.2021, 08:20
  • Redakcja lokalna.news
08092021-zbiorkasprzetu-pgk-mazur.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
8 września w Gminie Masłowice odbyła się mobilna zbiórka elektroodpadów, w zamian za sadzonkę drzewa.

  Kolejna mobilna zbiórka elektroodpadów w gminach, z którymi współpracuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wczoraj (07.08.2021) ta zbiórka odbyła się w Gminie Radomsko, dzisiaj (08.09.2021) jest w Gminie Masłowice.

  Zbiórka polega na tym, żeby mieszkańcy uporządkowali swoje strychy piwnice, żeby przynieśli do nas elektroodpady. Mogą to być odpady wielkogabarytowe typu pralki, lodówki, zamrażarki, mniejsze urządzenia, które są używane w domu, ale również telefony komórkowe, elektronarzędzia wszystko to, co zalega w gospodarstwach domowych – mówi Anna Mazur, Dział Ochrony Środowiska PGK w Radomsku.

Co ludzie otrzymują w zamian za pozostawione sprzęty?

  W zamian za przyniesienie takich elektroodpadów mieszkańcy otrzymują sadzonki drzew, które zostały ufundowane przez Nadleśnictwo w Radomsku, a partnerem naszej akcji jest Elektro-System Organizacja Odzysku Odpadów Eklektycznych i Elektronicznych oraz Remondis Elektorecykling – dodaje Anna Mazur, Dział Ochrony Środowiska PGK w Radomsku.

Czy jest zainteresowanie?

  Tak, widzimy, że nasze przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem, mieszkańcy przynoszą, dopytują o różne rzeczy. Przekazujemy im również nasze ulotki, które informują o tym, jak prawidłowo postępować z odpadami.

 Również konkurs zbiórkowy, zbiórki elektroodpadów został ogłoszony dla szkół, z powiatu radomszczańskiego. Już 22 września odbędzie się rozstrzygniecie tego konkursu i na naszej stronie internetowej, jak również Facebooku, będzie można przeczytać, które szkoły zwyciężyły – podsumowuje Anna Mazur, Dział Ochrony Środowiska PGK w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe