To już oficjalne! 95 tys. na budowę nowoczesnego boiska przy I LO w Radomsku

  • 08.09.2021, 16:43
  • Redakcja lokalna.news
08092021-1lo-radomsko-umowa-ziemba-pokora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
8 września w budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku podpisano umowę przyznającą dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 95 000 zł, na budowę nowoczesnego boiska przy I LO w Radomsku. Umowę podpisali Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

  Sport w naszym kraju ma się coraz lepiej. Powstaje coraz więcej obiektów sportowych, na których młodzież może ćwiczyć, trenować, by potem w przyszłości stawać się mistrzami Polski czy Świata. Taki obiekt powstanie również w I LO w Radomsku.

  „Łódzkie Wspiera Sport”, to hasło, które promujemy nie tylko w wymiarze werbalnym, ale  także przekładamy je na realne działanie. „Łódzkie Wspiera Sport” – w tym przypadku mówimy o programie dotacyjnym. Udzielaliśmy w ostatnich miesiącach wsparcia finansowego jednostką samorządu terytorialnego na rozbudowę infrastruktury sportowej, „Infrastruktura sportowa +”

  95 000 zł to kwota, którą przekażemy samorządowi Powiatu Radomszczańskiego, z przeznaczeniem na remont obiektu sportowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku. Kwota jest  adekwatna do zadania. Oczywiście są takie inwestycje w infrastrukturę sportową, które wymagają milionowych nakładów, kiedy budujemy halę sportowe, remontujemy kompletnie obiekty, ale są też takie działania, które wymagają mniejszych nakładów finansowych, ale efekt jest równie ważny dla lokalnych społeczności, czy społeczności szkolnych. W tym przypadku mówimy o infrastrukturze sportowej przy liceum. To ważne, żeby młodzież mogła ćwiczyć, zdobywać tężyznę fizyczną w bezpiecznym środowisku, mając do dyspozycji możliwe najlepsze obiekty sportowe – mówi Zbigniew Ziemba, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Jak ważna jest to inwestycja dla Starostwa Powiatowego?

  Ta inwestycja to trafnie zdiagnozowana potrzeba, ponieważ obecnie istniejący tam kort tenisowy, praktycznie już nie nadawał się do użytkowania, z różnych powodów, z powodów bezpieczeństwa również.

  Teraz ten kor będzie przebudowany w boisko wielofunkcyjne i tak jak powiedziałam, zwiększy to przede wszystkim bezpieczeństwo uczniów i wszystkich uczestników zajęć sportowych. Zwiększy to również atrakcyjność tego obiektu dla całej społeczności szkolnej.

  Niezwłocznie przystąpimy i rozpoczniemy wszelkie niezbędne procedury. Jest to kwota 125 000 zł, więc nie obowiązuje nas tutaj ustawa o prawie zamówień publicznych, jeżeli chodzi o procedurę przetargową, będzie to zapytanie o cenę i niezwłocznie przystąpimy do wyłonienia wykonawcy. Czasy są dosyć trudne, jeśli chodzi o rynek inwestycji, ale jak wykonawca zostanie już wyłoniony, to natychmiast przechodzimy do wykonywania prac – mówi Beata Pokora, Starostwa Powiatu Radomszczańskiego.

  Umowę podpisali Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba. Przy podpisaniu umowy obecna była również  poseł na Sejm RP Anna Milczanowska oraz przedstawiciel Rady Rodziców I LO Arkadiusz Gaik.

Jaki jest całkowity koszt inwestycji?

  Całkowity koszt zadania oszacowano na 125 000 zł w tym przekazana dzisiaj dotacja w wysokości 95 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, przyznawanej jako wsparcie zadań w zakresie rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz 30 000 zł z budżetu powiatu.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe