Podaruj nowy, prawdziwy dom zwierzakom ze schroniska!

  • 03.09.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
31082021-pgk-schronisko-wieczorek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ci, którzy mają czworonożnych przyjaciół wiedzą, że ciężko sobie wyobrazić bez nich życia i też wiele zwierzaków ma szczęście trafić do wspaniałych rodzin. Jednak nie wszystkie zwierzaki mają takie szczęście, niektóre czekają na ciepły dom w schroniskach. Czasami ich marzenie o ciepłym domu się spełnia i ktoś je adoptuje. Jak wygląda taki proces adopcji?

Jakimi zwierzętami zajmuje się schronisko?

  Do naszego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku trafiają wyłącznie psy i koty z terenu Miasta Radomska, które są przyjmowane do nas, na zasadzie zgłoszeń od mieszkańców naszego miasta. Chciałabym zaznaczyć, że do naszego schroniska trafiają wyłącznie bezdomne psy i koty z terenu Radomska, mimo tego, że mamy liczne zgłoszenia dotyczące innych gatunków zwierząt, takich jak Świnka Morska czy drapieżne ptaki - mówi Anna Wieczorek, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku.

Nowo przybyłe zwierzęta

  Nowo przybyłe zwierzę trafia na kwarantannę. W tym czasie koncentrujemy się na znalezieniu właściciela. Aby do niego dotrzeć, publikujemy zdjęcia na naszym profilu Facebook. Jeśli przez okres 14 dni nie odnajdziemy właściciela psa lub kota, to wtedy zwierzę przechodzi na własność schroniska, zostaje poddane zabiegowi sterylizacji bądź kastracji i w izolatce spędza kolejne 7 dni.

  Po okresie izolacji, po zabiegu sterylizacji bądź kastracji, pieski trafiają na kojce, a kotki do naszej kociarni. Chciałaby zaznaczyć, że zwierzęta po wcześniejszym odrobaczaniu, zaszczepieniu i wysterylizowaniu, są gotowe do adopcji. Inna sytuacja jest w przypadku szczeniąt i małych kociąt, one nie podlegają kwarantannie. Po przebadaniu przez lekarza weterynarii, po odrobaczeniu i zaszczepieniu, małe zwierzaki są gotowe do adopcji.

Proces adopcji zwierzaków

  Osoba adoptująca zwierzę z naszego schroniska podpisuje z nami umowę adopcyjną w której zobowiązuje się m.in. do łagodnego i przyjaznego traktowania zwierzęcia oraz do zapewnienia mu należytej opieki, a my zastrzegamy sobie prawo do inspekcji w nowym miejscu pobytu zwierzęcia. Obecnie w naszym schronisku na adopcje czeka 95 piesków oraz 14 kotków.

  Zachęcamy osoby, które zaadoptowały zwierzę z naszego schroniska, do przysyłania zdjęć z nowego domu. Zdjęcia można wysyłać przez Facebooka, bądź mailem. Zapraszamy również do śledzenia naszego fanpage na Facebooku, do odwiedzenia naszej strony www.schronisko.pgk-radomsko.pl i do zaglądania na naszą tablicę informacyjną, która mieści się przy ul. Reymonta w Radomsku – mówi Anna Wieczorek, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe