Bełchatów czyta „Moralność Pani Dulskiej”. Czytaj i Ty!

  • 02.09.2021, 16:49
  • Redakcja lokalna.news
02092021-narodowe-czytanie-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek 3 września w budynku głównym Biblioteki Miejskiej w Bełchatowie odbędzie się narodowe czytanie. W tym roku czytana będzie „Moralność Pani Dulskiej”. Czytanie odbędzie się o godzinie 17.

  Z czytelnictwem w Polsce nie jest idealnie. Niestety spada ono, ale jest wiele akcji promujących czytelnictwo. Jedną z największych tego typu akcji jest Narodowe Czytanie. W tym roku w Bełchatowie odbędzie się ono 3 września.

  Bełchatów również, tradycyjnie przystępuje do akcji Narodowego Czytania. Jest to akcja promująca czytelnictwo i kanon naprawdę ważnych pozycji literackich, ważnych lektur. W tym roku będzie to „Moralność Pani Dulskiej”. W Bełchatowie to czytanie narodowe będzie zorganizowane w piątek o godzinie 17 w siedzibie głównej Biblioteki Miejskiej, to dlatego, że 4 września, w pierwszy weekend września tradycyjnie obchodzona jest rocznica obrony Góry Borowskich i te uroczystości pokrywałyby się z narodowym czytaniem. Dlatego w Bełchatowie czytanie jest dzień wcześniej.

 Zachęcamy wszystkich do tego, żeby wziąć udział w tym narodowym czytaniu, żeby o godzinie 17 zjawić się w Bibliotece. Oprócz tego, że będzie można wysłuchać performatywnego czytania fragmentów tej książki w wykonaniu zarówno aktorów bełchatowskiej grupy BAT- PKP, jak i pracowników placówek oraz władz miasta, mając ze sobą swój egzemplarz tej książki, będzie można zdobyć pamiątkową pieczęć – mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe