RTOnZ organizuje specjalne licytacje. Zwierzęta potrzebują naszej pomocy!

  • 13.07.2021, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
12072021-akcja-chodorek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pojawia się coraz więcej bezdomnych zwierząt, które często potrzebują naszej pomocy. Jest ich coraz więcej i zaczyna brakować funduszy na pomoc zwierzakom. Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizuje licytacje, na których można wylicytować różne ciekawe rzeczy a przy okazji pomóc zwierzętom. Całość zebranych pieniędzy przekazana zostanie na podopiecznych Towarzystwa.

   Zwierzęta, jak dobrze wiemy, nie potrafią mówić. Na szczęście są ludzie, którzy są ich głosem i proszą o pomoc dla nich. Niestety nie wszystkie zwierzęta mają takie szczęście, że mogą cieszyć się domem i kochającymi właścicielami. Są też takie, które są porzucane, bo się już znudziły, bo zachorowały, bo nie są już tak urocze jak kiedyś. Takie zwierzęta, porzucane i często zdane na siebie, mogą jednak liczyć na pomoc Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. To właśnie Towarzystwo ratuje je, bardzo często przed śmiercią, leczy i przygarnie. Jest głosem zwierząt, i teraz właśnie prosi o pomoc dla nich.

   Z pewnością odczuwamy wzrost cen praktycznie wszystkiego. Odczuwa to też Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, któremu zaczyna brakować funduszy, aby móc pomagać biednym zwierzętom. Dlatego organizuje licytacje. Dochód z licytacji zostanie przekazany w całości na pomoc podopiecznym.

   Chciałabym zaprosić wszystkich mieszkańców Radomska, ale i Powiatu Radomszczańskiego, i wszystkich, którzy tylko usłyszą o naszej licytacji. Jest to tzw. „Bazarek pomocowy” dla bezdomnych zwierząt.

   Jest ich coraz więcej. Niestety w okresie pandemii  jest kiepsko ze zbieraniem jakichkolwiek funduszy. Jednak pójście do lekarza weterynarii również kosztuje, w zależności co jest wykonywane np. szczepienie kosztuje 70 zł, a jeszcze badania krwi, sterylizacje, kastracje, leczenie, tego wszystkiego jest bardzo dużo. Mamy bardzo dużo zwierząt po wypadkach. W tej chwili zajmujemy się 57 kociakami i kilkoma psami, z tym że na psy nie mamy warunków.

   Rzadko proszę o pomoc, ale w tej chwili mamy okres kryzysowy. Są miesiące, że jakoś idzie wszystko gładko, a w inne miesiące musimy prosić o pomoc. Dlatego narodził się pomysł na „Bazarek”. Od znajomych, od ludzi dobrej woli, mamy bibeloty, książki, można też dostać biżuterię, dlatego warto zajrzeć, może coś się spodoba i kupimy np. komuś coś na jakiś prezent, a przy okazji pomożemy zwierzętom – mówi Angelina Chodorek, Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

   Poniżej zamieszczamy link do licytacji. Warto pomagać, również naszym czworonożnym przyjaciołom.

https://www.facebook.com/groups/314220485767472

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe