Prezydent Jarosław Ferenc do radnych KO: „Jeśli nie potraficie pomóc, to nie przeszkadzajcie"

  • 10.07.2021, 12:53 (aktualizacja 10.07.2021, 21:33)
  • Redakcja lokalna.news
09072021-konferencja-ferenc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W odpowiedzi na czwartkową konferencję prasową, zwołaną przez radnych Koalicji Obywatelskiej, na której zarzucili prezydentowi Radomska, Jarosławowi Ferencowi oszukiwanie społeczeństwa w kwestii budowy basenu, prezydent zwołał swoją konferencję, podczas której odpowiedział na zarzuty.

   Szanowni Państwo za pośrednictwem mediów, chciałem się zwrócić z apelem do radnych Koalicji Obywatelskiej. Szanowni Radni, jeśli nie potraficie pomóc, to nie przeszkadzajcie. Informacje, które się pojawiają w mediach, które mówią radni, oczywiście są nieprawdziwe.

   Kłamstwem jest to, że nie informowałem radnych na temat prac na basenie. Radni mieli na bieżąco wiedzę o tym, za każdym razem byłem dostępny, kiedykolwiek pytano, czy na komisjach, czy na sesjach, więc to jest kłamstwo i nie pozwolimy na to, aby w ten sposób i takim kłamstwem się posługiwać.

   Dziwni mnie też, że radni z tak dużym doświadczeniem nie znają prawa, prawa zamówień publicznych, niewiedzą w jaki sposób wybrać wykonawcę i w jaki sposób ten wykonawca został wybrany. Dziwi mnie również to, że nie wiedzą, w jaki sposób prowadzony jest proces inwestycyjny, ile trwają inwestycje. To jest obiekt za 33 000 000 zł, bardzo duży, bardzo skomplikowany. Mamy szereg materiałów, które opisują cały ten obiekt i dokumenty. Pracownicy Urzędu Miasta te dokumenty musieli stworzyć, te dokumenty musieli analizować, wobec tego jest to ogrom pracy. Dziwi mnie, że radni tego nie wiedzą, tym bardziej że obiekt tego typu, to jest jeden z najszybciej zbudowanych takich obiektów w Polsce, dlatego że od momentu wbicia łopaty, co miało miejsce w czerwcu 2019 roku do momentu, kiedy ten basen był gotowy, minęło 2 lata. Rzadko się zdarza, aby obiekty w tak szybkim tempie powstawały, więc jest to nieuprawniony zarzut, że budowa tego obiektu trwa tak długo.

   Ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Miasta, ale też inspektorom nadzoru, którzy byli zaangażowani w budowę tego kompleksu, ponieważ włożyli ogrom pracy, w godzinach pracy i poza godzinami pracy. To jest naprawdę praca tytaniczna. Apeluje do radnych Koalicji Obywatelskiej, żeby nie posługiwali się kłamstwem, że nie wiedzieli o tym, w jaki sposób proces inwestycyjny na basenie trwa, i co więcej, aby nie dyskredytowali pracowników Urzędu Miasta, którzy naprawdę włożyli serce i ogrom pracy, aby ten kompleks powstał.

   Dzisiaj (09.07.2021r.) jest podpisany protokół odbioru między Miastem a wykonawca projektu. Od poniedziałku kompleks przejmuje MOSIR. Wykonawca ma jeszcze kilka dni na poprawki kosmetyczne oraz na wymianę końcówki zjeżdżali zewnętrznej, mówimy o hamowni i końcówce ślizgu i mam nadzieje, że jeszcze w te wakacje, mieszkańcy Radomska będą mogli z tego obiektu korzystać – mówi Jarosław Ferenc, Prezydent Radomska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe