Lgota Wielka może być przykładem, jak powinno się realizować inwestycje!

  • 09.07.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
08072021-kanalizacja-lgota-wielka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gmina Lgota Wielka jest już w ponad 90% skanalizowana. Mimo to nadal realizowane są kolejne odcinki, aby mieszkańcy mieli jak najwyższy komfort życia w gminie.

   Ponad 90% skanalizowania gminy, to robi wrażenie. Jednak gmina nie osiada na laurach i dalej realizuje inwestycje związane z kanalizacją sanitarną. Jak wygląda obecnie realizacja tych inwestycji, ile odcinków zrealizowano i gdzie? Jakie plany inwestycyjne na przyszłość? 

   Chcielibyśmy jak najwięcej realizować tej inwestycji, żeby mieszkańcy mogli skorzystać z kanalizacji. Wiemy, że są jeszcze pewne możliwości dofinansowania, w związku z tym, mamy miejscowość Krępa i Wiewiórów, które to miejscowości kanalizujemy. Jest zrobiony projekt i w przyszłym roku, chcielibyśmy skończyć to zadanie, które jest objęte projektem.

  Udało nam się pozyskać pieniądze, byliśmy na liście rezerwowej Urzędu Marszałkowskiego. Powyżej 63% środków kwalifikowanych. Łącznie to zadanie, to około 3,5 km kanalizacji. Podłączonych zostanie 62 odbiorców. Łącznie to zadanie wyniesie ponad 2 400 000 zł brutto.

   Na ten rok przewidziany mamy Wiewiórów i Krępe. Wiewiórów jest już praktycznie przygotowany do odbioru. W tej chwili realizujemy Krępe. W przyszłym roku będziemy realizować kolejny odcinek w Wiewiórowe i Krepie. W tej chwili robimy również dokumentacje na pewien odcinek w Brudzicach ul. Leśnej, jak również w Woli Blakowej, także chcielibyśmy kontynuować również w  przyszłym roku te zadania, na które mamy pieniądze i prawdopodobnie również te wnioski, na które robione są projekty – mówi Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

Czyli jest duża szansa, aby gmina była w 100% skanalizowana?

   Na pewno nie uda się w 100% skanalizować, bo mamy takie sytuacje, kiedy jest jeden czy dwa, czy trzy domy chyba, że jest bardzo logiczne ułożenie, ale staramy się ludziom zabezpieczyć odbiór ścieków, mamy wybudowaną nową oczyszczalnię, która przyjmuje ścieki już tzw. przegnite. Mamy zawarte umowy z niektórymi mieszkańcami i sprzętem gminnym odbieramy te ścieki, dowożąc je do oczyszczalni ścieków – dodaje Jerzy Kotlewski, Wójt Gminy Lgota Wielka.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe