Na jakim etapie jest budowa nowego ujęcia wody na Strefie?

  • 11.06.2021, 08:05
  • Redakcja lokalna.news
10062021-strefa-radomsko-ujecie-kosela.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa nowego ujęcia wody w Stresie Przemysłowej w Radomsku. Nowe ujęcie ma całkowicie zabezpieczyć potrzeby strefy. Wydajność ujęcia będzie wynosić 370m3/h czyli mniej więcej dwukrotność obecnego ujęcia. Całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami będzie kosztować blisko 8 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2022 r.

   Na terenie Strefy Przemysłowej trwa budowa nowego ujęcia wody. Na czym polegają wykonywane prace?

   Obecnie budowane jest nowe ujęcie wody dla zabezpieczenia Strefy Przemysłowej. W skład tego zadania wchodzą dwie studnie głębinowe, zbiorniki wyrównawcze i zestaw pompowy drugiego stopnia. Ujęcie to będzie zasilało  Strefę Przemysłową. Obecne ujęcie, które posiadamy i zabezpiecza Strefę, nie jest już wystarczające, wyczerpały się jego możliwości. Zabezpieczamy zakłady w wodę, ale nie możemy myśleć o rozbudowie. Dostaliśmy informacje z Urzędu Miasta, że strefa nadal się będzie rozwijać, należało podjąć tę decyzję, dlatego też trwa budowa nowego ujęcia.

   Wydajność tego ujęcia to będzie około 370m3/h, czyli mniej więcej dwukrotność obecnego ujęcia, które posiadamy – mówi Robert Kosela, Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PGK Radomsko.

   Nowe ujęcie w pełni zabezpieczy potrzeby Strefy?

   Tak, w pełni zabezpieczy, myślę nawet, że z dużym zapasem. Chciałbym dodać tutaj, że ujęcie buduje firma zewnętrzna. Żeby ograniczyć koszty, nasi pracownicy wykonają rurociągi tłoczne, zasilające strefę wody, to jest około 1 km rurociągu, i to będzie wykonane przez pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – dodaje Robert Kosela, Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PGK Radomsko.

   Inwestycja realizowana jest w oparciu o pożyczkę z Banku Gospodarstwa Krajowego, w kwocie 5 958 781,60 zł. Wartość obecnie realizowanych prac opiewa na kwotę około 6,9 mln zł, a całość zadania wraz z towarzyszącymi mu instalacjami będzie kosztować blisko 8 mln zł.

   Na kiedy zaplanowano koniec inwestycji?

   Zgodnie z umową do końca roku powinno nastąpić zakończenie prac. Zostawiliśmy jeszcze 3 miesiące na badania, odbiory. Całkowite zakończenie prac to jest kwiecień 2022 roku – mówi nam Robert Kosela, Kierownik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji PGK Radomsko.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe