Energetyczne wsparcie dla najmłodszych uczniów
PGE GiEK S.A. już po raz kolejny zadbała o to, by dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin mogły wejść w szkolne życie bez troski o brak podstawowych przyborów. W kolorowych plecakach znalazły się m.in. zeszyty, bloki rysunkowe, piórniki, farby, kredki, nożyczki czy klej – wszystko, co ułatwi naukę i rozwijanie pasji.
Wsparcie w wielu regionach
Tegoroczne wyprawki trafiły do uczniów z terenów turoszowskiego i bełchatowskiego, a także z rejonów Rybnika, Opola i Gryfina. Akcja prowadzona jest zawsze we współpracy z lokalnymi samorządami, które wskazują, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna.
Od wielu lat PGE GiEK S.A. angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych. W tym roku nasza spółka ufundowała prawie 400 „energetycznych tornistrów”, którymi obdarowaliśmy dzieci rozpoczynające swoją przygodę ze szkołą. Akcja „Energetyczny tornister” to dla nas nie tylko forma pomocy materialnej, ale przede wszystkim wyraz troski o równy start edukacyjny dla wszystkich dzieci, niezależnie od sytuacji życiowej ich rodziców – mówi Jacek Kaczorowski, prezes zarządu PGE GiEK S.A.Ponad 2700 plecaków od 2016 roku
„Energetyczny tornister” to inicjatywa realizowana od 2016 roku. Do tej pory PGE GiEK S.A. przekazała pierwszakom już 2789 kompletnych wyprawek szkolnych. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy regionów górniczo-energetycznych mogą zaczynać naukę z uśmiechem i pełnym wyposażeniem.
Napisz komentarz
Komentarze