Polockdawnowy renesans kultury

  • 09.06.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
08062021-mdk-zygma.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Kultura otwiera drzwi”. W Miejskim Domu Kultury odbyły się pierwsze, polockdawnowe wydarzenia kulturalne. Cieszyły się one pełnym obłożeniem, czyli było zajętych 50% miejsc. Warto obserwować stronę internetową MDK-u w Radomsku, aby nie przegapić kolejnych wydarzeń.

   Kultura się otwiera. Obostrzenia są stopniowo zmniejszane. Powracają kina, spektakle, koncerty. Jak ważne jest to dla Miejskiego Domu Kultury w Radomsku?

   Dla nas, dla pracowników to wielka radość, bo największym prezentem dla nas jest to, że przychodzą do nas odbiorcy, na różnego rodzaju imprezy organizowane przez naszą placówkę.

   Wielkie otwarcie polockdownie odbyło się 29 maja, to był weekend 29-30. Był to zaległy spektakl, bo za trzecim razem udało nam się zrealizować spektakl „Grubaska” w wykonaniu Izabeli Noszczyk (Teatr Scena Poczekalnia), natomiast w niedziele widowisko słowno-muzyczne "Jak dobrze" z udziałem TUBIS TRIO, czyli na scenie był jazz i poezja Tadeusza Różewicza.

   W ostatni weekend gościli u nas w programie kabaretowym Cezary Żak i Artur Barciś. Występ ten miał się odbyć w ramach Dni Radomska, dokładnie w ten sam dzień. Niestety Dni Radomska są drugi raz odwołane, ale pewne elementy z tego święta miasta, będą realizowane. Już 4 września wystąpią zespoły, które miały zagrać podczas tegorocznych Dni Radomska m.in. Formacja Nieżywych Schabuff. Już teraz gorąco i serdecznie zapraszam. Koncert odbędzie się na targowicy Miejskiej w Radomsku.

   Oczywiście gra również Kino Pasja w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Cieszę się z frekwencji, bo na tych wszystkich wydarzeniach, o których mówiłem, mieliśmy komplet, czyli 50% zajętych miejsc, co w przypadku naszego obiektu oznacza, że możemy przyjąć 230 odbiorców.

   Z kinem bywa różnie, jeszcze troszeczkę jest nieśmiało, ale gramy, cały czas mamy nowości. Stawiamy przede wszystkim na nowości, na filmy polskie. Zapraszamy, jesteśmy bezpieczną placówką, oczywiście obowiązują wszystkie zasady reżimu sanitarnego, przestrzegamy wszystkich obostrzeń i zapraszamy do nas. Szykujemy bogatą ofertę wakacyjną, będą warsztaty artystyczne, będzie kino teatr na leżakach. Będą również koncerty i będzie naprawdę dużo się działo w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Kultura otwiera drzwi. Zapraszamy - mówi Krzysztof Zygma, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe