Starostwo Powiatowe w Radomsku z dużym dofinansowaniem z RFRD

 • 23.04.2021, 08:00
 • Redakcja lokalna.news
22042021-kosciowa-pokora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorządy z Powiatu Radomszczańskiego otrzymały 10,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Starostwo otrzymało wsparcie w wysokości 3 800 000 zł. Dzięki tym funduszom będzie remontowana ul. Księdza Karola Kościowa oraz przebudowywana droga Pytowice – Kamieńsk.

   Samorządy z powiatu radomszczańskiego uzyskały duże wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, ponieważ wsparcie wynosi powyżej 10 mln zł. Starostwo Powiatowe również uzyskało dotacje. W jakiej wysokości?

  Otrzymaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 3 800 000 zł. Składaliśmy dwa wnioski na przebudowę ul. Księdza Karola Kościowa w Radomsku oraz na przebudowę drogi Kamieńsk – Pytowice.

   Pierwszy wniosek - koszt zadania to jest 4 052 000 zł, z czego otrzymaliśmy 80% dofinansowania w Ramach Funduszy Dróg Samorządowych, a druga inwestycja to ponad  780 000 zł, z czego również otrzymaliśmy 80% kwoty dofinansowania.

   W przypadku ul. Księdza Karola Kościowa otrzymaliśmy również dofinansowanie w wysokości 500 000 zł w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, czyli biorąc pod uwagę to dofinansowanie w wysokości 3 400 000 i 500 000 zł, które mamy z Funduszu Inwestycji Lokalnych, to prawie będzie cały koszt. Bez tego dofinansowania, zarówno z Funduszu Dróg Samorządowych, jak i z Funduszu Inwestycji Lokalnych, na pewno powiatowi nie udałoby się zrealizować tego tak długo wyczekiwanego przez mieszkańców Radomska zadania – mówi Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego

   Co będzie wchodziło w zakres prac związanych z tymi drogami?

  Jeżeli chodzi o pierwszy wniosek, to jest przebudowa drogi, położenie nowej nawierzchni o szerokości 7 metrów na odcinku niespełna 1-2 km, wykonanie chodników, wykonanie ścieżki rowerowej dwukierunkowej, wykonanie zjazdów indywidualnych, wykonanie wyniesienia na skrzyżowaniu z ul. 15 listopada oraz nowe oznakowanie drogi. W przypadku drugiego wniosku, to jest przebudowa drogi, nałożenie nowej nawierzchni na drodze Kamieńsk – Pytowice – dodaje Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

   Czy to jest duże wsparcie dla Starostwa?

   Bardzo duże wsparcie dla Starostwa, jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim tym, którzy zabiegali o te pieniądze, którzy pomagali nam uzyskać to wsparcie. Bardzo duże podziękowania dla władz województwa za to, że tym razem powiaty mogły składać dwa wnioski, bo poprzednio w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, mogliśmy składać tylko jeden wniosek, tym razem złożyliśmy dwa wnioski i na obydwa wnioski dostaliśmy dofinansowanie – podsumowuje Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Oto lista  pozostałych samorządów, które otrzymały dofinasowanie z RFRD:

 

 • Gmina Dobryszyce - Przebudowa drogi gminnej nr 112009E na odcinku Rożny - Zdania - dofinansowanie 1 104 148,00 zł
 • Gmina Gomunice - Przebudowa drogi dojazdowej – ul. Teligi w Gomunicach - dofinansowanie 178 704,00 zł
 • Gmina Kamieńsk - Budowa drogi w obrębie miasta Kamieńsk - dofinansowanie 429 837,00 zł
 • Gmina Kobiele Wielkie - Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kobiele Małe - dofinansowanie 452 432,00 zł
 • Gmina Kodrąb - Przebudowa drogi gminnej w Konradowie - dofinansowanie 606 172,00 zł
 • Gmina Ładzice - Remont dróg gminnych: w msc. Zakrzówek Szlachecki, Jankowice i Stobiecko Szlacheckie - dofinansowanie 588 459,00 zł
 • Gmina Masłowice - Przebudowa drogi wraz z budową chodnika w miejscowości Łączkowice - dofinansowanie 357 058,00 zł
 • Gmina Przedbórz - Remont drogi gminnej od skrzyżowania z drogą powiatową w miejscowości Borowa do skrzyżowania z drogą w miejscowości Góry Mokre - dofinansowanie 720 000,00 zł
 • Gmina Radomsko - Przebudowa drogi gminnej w m. Bobry - dofinansowanie 1 243 070,00 zł
 • Gmina Wielgomłyny - Przebudowa drogi gminnej Kruszyna - Rudka - Krzętów - Wola Życińska - Gr. Gminy Żytno - Ciężkowiczki - dofinansowanie 1 214 924,00 zł
Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe