Marta Łysik zapamiętajcie to imię nazwisko!

  • 07.04.2021, 08:00 (aktualizacja 07.04.2021, 11:48)
  • Redakcja lokalna.news
06042021-stypendium-ladzice-lysik-ciupinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Marta Łysik trenująca karate z sukcesami, została stypendystką Wójta Gminy Łądzice, za swoje osiągnięcia sportowe. Jak podkreśla Wójt Gminy Ładzice, „Mamy nadzieję, że Marta będzie takim prekursorem, który pociągnie za sobą inne dzieciaki do realizowania się w swoich pasjach"

   Karate to sport, który uczy przede wszystkim pokory i hartu ducha, ale jak w każdym sporcie trzeba włożyć dużo wysiłku, by osiągnąć sukces. Wieloma sukcesami na swoim koncie, może pochwalić się młodziutka zawodniczka pochodząca z Gminy Ładzice, Marta Łysik. Jakie są jej największe osiągniecia, z których jest najbardziej dumna?

   Największym moim osiągnieciem są dwa puchary z Mistrzostw Europy w kata i kumite – mówi Marta Łysik Stypendystka Gminy Ładzice.

Od jak dawna ćwiczysz karate?

   Karate ćwiczę już trzy lata ­dodaje

Co najbardziej podoba Ci się w tym sporcie?

   Najbardziej podoba mi się, że poznaje nowe osoby i mogę się rozwijać mówi nam Marta Łysik,

 Jakie inne sportowe marzenia związane z karate?

   Moim marzeniem jest pojechać na Mistrzostwa Europy i żeby wygrać złoto podsumowuje Marta Łysik.

Jak ważne jest dla gminy wspieranie młodych zdolnych?

   Jest to bardzo ważne. Myślę, że to jest taki krok, który poczyniliśmy, wprawdzie niedawno, bo to dopiero drugi rok, gdzie z mojej inicjatywy, czyli Wójta Gminy, przyznajemy stypendia. Mam nadzieję, że właśnie dla tych osób, tak utalentowanych, tak ambitnych i inspirujących innych, że wspomóżmy ich, wprawdzie niewielką kwotą, ale zawsze są to pieniążki, które mamy nadzieję, że pomogą w realizowaniu ich celów i zdobywaniu kolejnych osiągnieć sportowych – mówi Krzysztof Ciupiński, Wójt Gminy Ładzice.

Czy Gmina jest dumna z młodego talentu?

   Jasne! Nie tylko dumna, ale mam nadzieję, że Marta będzie takim prekursorem, który pociągnie za sobą inne dzieciaki, i one tez pójdą w sport, ale i nie tylko w sport, bo mamy też stypendia dla osób, które wyróżniają się również pod względem nauki. Mam nadzieję, że te osoby będą nadal kontynuowały swoje ambicje i będą rozwijały swoje talenty – dodaje Krzysztof Ciupiński, Wójt Gminy Ładzice

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe