Czy Starostwo Powiatowe w Radomsku będzie pracowało w innej formie?

  • 30.03.2021, 12:00 (aktualizacja 30.03.2021, 17:46)
  • Redakcja lokalna.news
29032021-covid-starostwo-radomsko-gajzler.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W związku ze wzrostem zakażeń COVID-19, Starostwo Powiatowe wprowadza pewne zmiany w funkcjonowaniu. Aby przyśpieszyć proces rejestracji pojazdów i uniknąć kolejek, otworzone zostało dodatkowe okienko „B”.

 Czy Starostwo Powiatowe, w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem, będzie pracowało w jakiejś innej formie? Jakich utrudnień będą musieli spodziewać się klienci?

   Starostwo Powiatowe, jak wszystkie jednostki w kraju, monitoruje sytuację, która dzieje się na rynku. Oczywiście wyrażamy zaniepokojenie tym, jaka sytuacja w kraju panuje i ubolewamy, że trzecia fala pandemii dopada niestety Polaków. Celem zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno pracowników, jak i osób, które próbują załatwić swoje sprawy w urzędzie, zastosowaliśmy rzeczywiście, dodatkowe wymogi bezpieczeństwa.

   Pracownicy, którzy pracują w starostwie, są zabezpieczeni w środki ochrony osobistej, ale też  z uwagi na to, jak pandemia szybko się rozwija, na tę chwilę ograniczyliśmy dostęp do urzędu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i mając bezpieczeństwo cały czas na względzie, dopuszczamy składanie wniosków tutaj w starostwie. Odbywa się to w naszym biurze podawczym, mamy otworzone okienko A i okienko B. Po co okienko B, ktoś mógłby zapytać? Otóż najwięcej interesantów, którzy przychodzą do starostwa, zainteresowanych jest dokonaniem rejestracji samochodu, więc odwiedza nasz referat rejestracji pojazdów. Żeby uniknąć tworzenia się kolejek i nadmiernego obciążenia naszego biura obsługi, otworzyliśmy obsługę w okienku B. To zdało egzamin, funkcjonuje to już od dosyć długiego czasu i dość prężnie. Na tę chwilę jest tak, że otworzyliśmy dodatkową skrzynkę, do której ludzie mogą wrzucać wypełnione już wnioski. Zrezygnowaliśmy z możliwości dokonywania wpłat, bezpośrednio w kasie starostwa. Opłat można dokonywać na poczcie lub w banku.

   Wszystkie informacje, jak funkcjonuje Starostwo Powiatowe, umieszczane są na stronie internetowej starostwa. Jest możliwość załatwienia sprawy bezpośrednio w urzędzie, ale po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem. Zachowujemy zasadę: 1 osoba na 1 stanowisko pracy. Po uprzednim umówieniu pracownik, który ma wyznaczona godzinę, schodzi na dół do biura podawczego, do biura obsługi, i tam obsługuje klienta.

   Na ten moment wykonujemy sprawy niezbędne, niecierpiące zwłoki i te staramy się robić w krótkich terminach. Niestety z uwagi na sytuację pandemiczną, która dotyka też urzędników, musieliśmy wydłużyć termin rejestracji pojazdów. Trwa on obecnie 2 tygodnie.

   Ze swej strony chciałabym prosić Państwa, wszystkich mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego, o wykazanie cierpliwości w tej trudnej sytuacji. Rozumiem oczywiście zdenerwowanie naszych klientów, ale proszę pamiętać, że urzędnicy to też ludzie, też mogą zachorować, też mają dzieci a wiemy, że na dzień dzisiejszy, jest ograniczona możliwość pozostawiania dzieci w przedszkolach lub w żłobkach. My ze swej strony staramy się zrobić wszystko, żeby całkowicie nie zamknąć, a tym samym uniemożliwić funkcjonowania urzędu.

   Staramy się wykonywać nasze obowiązki na bieżąco i w miarę możliwości szybko i sprawnie, ale prosimy o wyrozumiałość i bardzo prosimy o przestrzeganie naszych zaleceń. Mamy niestety tutaj problemy, jeżeli chodzi o okienko B. Pomimo, że napisaliśmy informację, pomimo, że uruchomiliśmy dodatkową poczekalnię, to niestety nieprzestrzegane są przepisy i klienci nie zachowują odległości, która wymagana jest przepisami. Upraszamy o noszenie maseczek i przestrzeganie tych przepisów, prosimy o dezynfekcję rąk, i to jest taki apel, ze strony Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. Jeszcze raz prosimy o wyrozumiałość – mówi Ewa Gajzler, Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Archie
Archie 31.03.2021, 07:40
Very nice article, totally what I was looking for.

dominoqq
Stephania
Stephania 30.03.2021, 23:12
Appreciate the recommendation. Let me try it out.

Also visit my blog post; 카지노게임하는곳

Pozostałe