„Te pieniądze pozwolą nam przetrwać”

  • 30.03.2021, 07:47
  • Redakcja lokalna.news
29032021-pomoc-mdk-renik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej 90 tysięcy złotych na wsparcie działalności. Dzięki temu MDK będzie mógł przeczekać trudny czas wzrostu zakażeń i zamknięcia.

   Pandemia kolejny raz zmusza ośrodki kultury do zamknięcia się. W związku z tym znajdują się one w trudnej sytuacji finansowej. Na szczęście ośrodki kultury mogą liczyć na wsparcie finansowe, które jest kroplą w morzu potrzeb, ale pomogą im przetrwać najtrudniejsze chwile. Miejski Dom Kultury w Radomsku otrzymał takie wsparcie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Co to za wsparcie?

   Polski Instytut Sztuki Filmowej, w ramach tarczy antykryzysowej 6.0, ogłosił nabór na wnioski pomocowe, między innymi dla dystrybutorów, dla producentów, dla właścicieli kin oraz kin studyjnych, na ratowanie branży filmowej, żebyśmy mogli nadal funkcjonować, przetrwać ten trudny okres, który niestety wszystkich nas dotknął.

   Udało nam się pozyskać 90 000 zł. Są to pieniądze na wsparcie naszej działalności. Pozostajemy w gotowości do działania i oczywiście wyczekujemy tej decyzji, że możemy wrócić. Nasza placówka znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Kino było, głównym źródłem dochodów, także pandemia sprawiła, że pod względem ekonomicznym jest ciężko. Wszyscy pracownicy zostali oddelegowani do innych działań.

    Staramy się ratować, jak tylko możemy. Staramy się również działać online, żebyśmy nadal mieli kontakt z naszymi widzami, z osobami, które tutaj przychodzą. Dofinansowanie pozwoli nam przetrwać ten trudny okres. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy skorzystać z takiej pomocy i że będziemy gotowi do działania, jak tylko dostaniemy taką szansę - mówi Marta Renik, specjalistka ds. kina w MDK w Radomsku.

Czy ta pomoc realnie pomoże przetrwać ten czas do momentu, kiedy sytuacja się uspokoi?

   Tak, jak najbardziej. Placówka znalazła się w trudnej sytuacji finansowej, nie zarabiamy podczas zamknięcia, także te pieniądze pozwolą nam przetrwać – dodaje Marta Renik, specjalistka ds. kina w MDK w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe