Trwa budowa nowego budynku gospodarczego w Gminie Kamieńsk

  • 24.03.2021, 17:00 (aktualizacja 24.03.2021, 19:42)
  • Redakcja lokalna.news
23032021-kamiensk-budynek-gospodarczy-pawlowski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na zapleczu Urzędu Miejskiego w Kamieńsku powstaje budynek gospodarczy, który będzie przeznaczony dla pracowników. Znajdą się tam również garaże do przechowywania sprzętu używanego do utrzymania porządku na ternie gminy.

   Zawitała w końcu kalendarzowa wiosna, która jest świetną okazją, do realizowania inwestycji. I tak np. w Gminie Kamieńsk budowany jest specjalny budynek gospodarczy. Co to za budynek?

   Budynek gospodarczy jest na bezpośrednim zapleczu Urzędu Miejskiego. Jest to budynek, który stanowi zaplecze dla naszych pracowników fizycznych, dla pracowników związanych z interwencją z prostymi robotami, które miasto musi zapewnić na swoim terenie, czyli wykaszanie traw, ustawianie znaków drogowych, dbanie o ład i porządek i wszystkie tego typu prace są wykonywanie przez naszych pracowników, których zatrudniamy albo na cały rok, albo sezonowo, no i te osoby powinny mieć właściwe zaplecze socjalne, mieć miejsce, gdzie mogą się przebrać, gdzie mogą odpocząć, zjeść śniadanie, gdzie mogą się umyć czy wykąpać, bo część z tych prac, to prace typowo fizyczne

   Oprócz zaplecza socjalnego w tym budynku będą garaże, będzie wiata dla sprzętu, który gmina posiada, aby on również był przechowywany we właściwych warunkach ­– mówi Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Brakowało do tej pory takiego budynku?

   Brakowało takiego budynku, nasi pracownicy korzystali z zaplecza zakładu gospodarki komunalnej, który również znajduje się blisko Urzędu Gminy, ale są to dwie różne działalności i myślę, że dzięki wybudowaniu tego budynku polepszymy warunki bytowe naszych pracowników – mówi nam Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Jaki koszt budowy takiego budynku?

   Jest to koszt około 400 000 zł. Jest to budynek stanowiący przebudowę pewnych elementów, które tutaj się znajdowały, starych budynków, które do niczego się już nie nadawały, tylko mogły być zburzone. Będzie coś zupełnie nowego, nie dało się wyremontować tych starych budynków, były one już mocno przestarzałe i zniszczone. Koszt ich remontu i adaptacja do nowych funkcji całkowicie się nie kalkulował – dodaje Bogdan Pawłowski, Burmistrz Kamieńska.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe