Nowy tomograf komputerowy w Szpitalu Powiatowym w Radmosku

  • 23.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
22022021-szpital-radomsko-tomograf-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach programu zapobiegania oraz zwalczania na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał tomograf komputerowy, który posłuży do diagnozowania pacjentów zarażonych koronawirusem, jak również dla osób, które koronawirusa już przeszły.

   Szpital Powiatowy w Radomsku ma powody do zadowolenia. W ramach programu zapobiegania oraz zwalczania na terenie województwa łódzkiego zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, szpital otrzymał tomograf komputerowy. Posłuży on do diagnozowania osób zarażonych koronawirusem, jak również osób, które takie zakażenie przeszły. Dzięki temu, szpital ma teraz dwa tomografy, dwie pracownie do tomografii komputerowej, które będą służyć pacjentom. Koszt tomografu, to około 2 730 000 zł

   Tomograf komputerowy, w zasadzie cała pracownia do tomografii komputerowej, została stworzona zgodnie ze wspomnianym programem. Jest to umowa o użyczenie, na podstawie której Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał nowe urządzenie do tomografii komputerowej, wykorzystywane do diagnozowania pacjentów z koronawirusem. Urządzenie to zostało już zainstalowane, trwają aktualnie szkolenia personelu i dziś będą odbywać się pierwsze badania na tym urządzeniu mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Czyli to urządzenie przeznaczone jest tylko dla pacjentów z koronawirusem?

   Nie tylko. Wykorzystywane będzie również do diagnozowania osób, które przeszły koronawirusa. Musimy pamiętać o tym, że zmiany, które zachodzą w płucach tych pacjentów, są znaczne dlatego też, to urządzanie pozwoli nam na diagnozowanie, jak również leczenie tych pacjentów w kolejnym etapie ­dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Czy po zakończeniu pandemii tomograf zostanie zwrócony?

   Na razie pandemia trwa i to urządzenie będzie wykorzystywane, natomiast prawdopodobnie, po zakończeniu pandemii, urządzenie to będzie służyło naszym pacjentom Szpitala Powiatowego w Radomsku mówi nam Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Czyli obecnie na terenie szpitala działają dwa tomografy?

   Tak. To jest druga pracownia. Na potrzeby tejże pracowni musieliśmy przebudować zakład diagnostyki obrazowej. Wyodrębniliśmy dodatkową pracownię tomografii komputerowej, dzięki temu, będziemy mogli jednocześnie wykonywać badania zarówno pacjentów zdrowych, ambulatoryjnych, zgłaszających się na badanie diagnostyczne w kierunku tomografii komputerowej, jak również tych pacjentów, którzy są zakażeni koronawirusem SARS-CoV-2. Aktualnie musieliśmy przeprowadzić proces dezynfekcji tego pomieszczenia, co opóźniało wykonanie badania. Dziś możemy wykonywać w tym samym czasie dwa badania, zarówno pacjenta dodatniego, zakażonego wirusem SARS-CoV-2, jak również pacjentów ambulatoryjnych podsumowuje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe