PUP w Bełchatowie otrzymał konkretne fundusze na aktywizacje osób bezrobotnych.

  • 04.02.2021, 16:34 (aktualizacja 04.02.2021, 17:18)
  • Redakcja lokalna.news
03022021-formy-pomocy-pupbelchatow-ziembaczewska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie otrzymał 9 000 000 zł na aktywizację osób bezrobotnych. Środki będą zagospodarowane m.in. na staże, na prace interwencyjne czy szkolenia dla osób bezrobotnych. Bezrobocie w powiecie utrzymuje się poniżej średniej krajowej

   Dzięki pozyskaniu pieniędzy z Funduszu Pracy i środków europejskich, Powiatowy Urząd Pracy zyskał fundusze, które zostaną przekazane na aktywizację osób zawodowych. O jakich kwotach mówimy?

   W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie otrzymał ponad 9 000 000 zł na aktywizację osób bezrobotnych. Jest to o ponad 20% więcej środków niż w roku ubiegłym. Ponad 4 000 000 to są środki z Funduszu Pracy, 5 000 000 zł to są środki z Europejskiego Funduszu Europejskiego – mówi Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Na co będą przeznaczone te środki?

  Po podziale środków, przeznaczone są one głównie na staże, na prace interwencyjne. Środki przeznaczone są również na podjęcie działalności gospodarczej, na doposażenie stanowiska pracy oraz wsparcie dla osób bezrobotnych poprzez szkolenia. Mamy także ponad 700 000 zł środków z Krajowego Funduszy Szkoleniowego. Jest to wsparcie osób pracujących oraz dla pracodawców mówi nam Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Jakie jest bezrobocie w powiecie bełchatowskim?

   Ostatnia stopa bezrobocia pokazuje w tym momencie 5,4%. Jesteśmy poniżej średniej. W tym momencie w Polsce, średnie stopa bezrobocia 6,1% - dodaje Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Czy ze względu na wirusa są jakieś odczuwalne tendencje w kwestii bezrobocia?

   Na razie nie odczuwamy. Być może jest to związane z tym, że cały czas działa tarcza antykryzysowa i pracodawcy cały czas mogą wnioskować jeszcze o nowe formy wsparcia. Mimo tego, w roku 2020 dużo mieliśmy ofert pracy i od nowego roku pracodawcy również zgłaszają się z takimi ofertami do nas mówi nam Maria Ziębaczewska, zastępca dyrektora PUP w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe