Kolejna tarcza branżowa dla przedsiębiorców poszkodowanych przez COVID

  • 01.02.2021, 17:36 (aktualizacja 02.02.2021, 08:58)
  • Redakcja lokalna.news
28012021-pup-pomoc-covid-michalczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od 1 lutego rusza kolejna tzw. tarcza branżowa. Będzie to pomoc dla mikro i małych przedsiębiorców.

Rusza kolejne wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorców. Co to za wsparcie?

Od grudnia przyjmowaliśmy i nadal przyjmujemy wnioski o datację dla  mikro i małych przedsiębiorców poszkodowanych przez COVID. Jest to tzw. tarcza branżowa i tam są wyznaczone kody PKD, trzeba mieć wiodącą określoną działalność, wtedy trzeba złożyć wniosek. Tarcza, która rozpoczęła się w grudniu, czyli ta dotacja, którą zaczęliśmy przyznawać w grudniu, trwa do końca stycznia, czyli do 31 stycznia można złożyć wniosek. Ten nabór na pewno nie będzie przedłużony, natomiast od 1 lutego rozpoczynamy realizację nowej formy wsparcia. To również będzie dotacja, również w wysokości 5 000 zł, również dla mikro i małych przedsiębiorstw pokrzywdzonych przez COVID. Również trzeba będzie mieć określony kod PKD. Wszystkie informacje będą dostępne na naszej stronie internetowej tarczaradomsko.pl – mówi Marta Michalczyk, Referat Instrumentów Rynku Pracy w PUP w Radomsku.

Czy wszyscy przedsiębiorcy mogą się ubiegać o taka pomoc?

Firma, która jest zainteresowana, musi sobie sprawdzić dokładnie, czy wiodący kod działalności jest ujęty w rozporządzeniu, albo w ustawie. Nie wszystkie branże w tej tarczy się znalazły. Zapraszamy na stronę Urzędu Pracy, ewentualnie na stronę tarczaradomsko.pl Są tam również wymienione numery telefonów do naszych pracowników, którzy takich informacji na pewno udzielą. Wnioski o tę drugą dotację, która rozpoczyna się w lutym będzie można składać do końca marca - dodaje Marta Michalczyk, Referat Instrumentów Rynku Pracy w PUP w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe