Pierwsza sesja w Bełchatowie za nami. Jakie decyzje podjęto?

  • 01.02.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
29012021-belchatow-rada-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Pierwsza w tym roku Sesja Rady Miasta w Bełchatowie odbyła się online. Radni zdecydowali m.in. o tym, by przyjąć wieloletni plan rozwoju spółki WOD-KAN. Zdecydowali również o tym, aby przekazać dofinansowanie dla nauczycieli na ich doskonalenie zawodowe. Uchwalono również m.in. stawkę procentową opłaty adiacenckiej.

W Bełchatowie odbyła się pierwsza w tym roku Sesja Rady Miasta. Nad czym pochylali się radni?

Za nami pierwsza styczniowa Sesja Rady Miejskiej. Tym razem odbyła się w systemie online. Radni zdecydowali m.in. o tym, by przyjąć wieloletni plan rozwoju spółki WOD-KAN. Jest to dokument, który jest konieczny do tego, żeby spółka mogła wystąpić do Gospodarstwa Wód o ustalenie nowych taryf na lata 2021-2024. Radni zdecydowali również o tym, aby przekazać 380 000 zł, dla nauczycieli na ich doskonalenie zawodowe. Tutaj np. ponad 80 000 zł trafi do tych nauczycieli, którzy podejmą studia. Jest taki zapis, że maksymalnie jest to dotacja w wysokości 1 000 zł na jeden semestr. Reszta pieniędzy to są różnego rodzaju kursy doszkalające, warsztaty, wszystko to, co pozwoli nauczycielom, na rozwiniecie własnych umiejętności. Uchwalono również m.in. stawkę procentową opłaty adiacenckiej. Będzie wynosić 15%. To jest różnica pomiędzy wartością nieruchomości jaką miała ta nieruchomość wcześniej a po wykonaniu pewnych prac. To mogą być prace ziemne, mogą być prace podziemne z udziałem pieniędzy Skarbu Państwa np. dotacji UE. Tę opłatę adiacencką ustalono na wysokości 15% - mówi Kryspina Rogowska, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe