Kolejne wsparcie w PUP w Radomsku

  • 29.01.2021, 08:00
  • Redakcja lokalna.news
28012021-formy-pomocy-michalczyk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Powiatowym Urzędzie Pracy kolejny raz realizowane są kolejne formy wsparcia.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomsku realizowane są dodatkowe formy wsparcia. Jakie są to formy?

To są formy, które realizujemy każdego roku, zgodnie z ustawą. Do 29 stycznia jest nabór wniosków o organizację staży, natomiast od dzisiaj, od 28 stycznia będzie można składać wnioski na nabory otwarte. Są to:

  • praca interwencyjna,
  •  roboty publiczne,
  •  prace społecznie użyteczne,
  •  bon na zasiedlenie, bon szkoleniowy
  •  szkolenia indywidualne

    Jest to dofinansowanie do wynagrodzenia dla osób powyżej 50 roku życia. Trzeba złożyć wniosek. Wnioski są dostępne na naszej stronie internetowej, ewentualnie w siedzibie urzędu można sobie przyjść i pobrać wniosek. Wniosek zostanie rozpatrzony, podpisujemy umowę, kierujemy osobę bezrobotną i realizujemy zawartą umowę. Jest to nabór otwarty, czyli do momentu wyczerpania środków przyjmujemy wnioski. Przeważnie te nabory są zamykane koniec listopada/ grudzień, kiedy już kończymy rok. Są oczywiście limity. Na każde zadanie jest ustalony limit środków, natomiast jest to kilkanaście wniosków, które możemy zrealizować mówi Marta Michalczyk, Referat Instrumentów Rynku Pracy w PUP w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe