Park 1000-lecia w Bełchatowie już po remoncie ( Bełchatów)

  • 05.01.2021, 07:04
  • Redakcja lokalna.news
30122020-park1000lecia-belchatow-rogowska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończono prace modernizacyjne w Parku 1000- lecia w Bełchatowie. W grudniu został przeprowadzony gruntowny remont. Zbudowano nowe alejki, dokonano nasadzeń drzew i krzewów oraz postawiono ławki i kosze na śmieci. Zawieszono również budki lęgowe dla ptaków.

Bardzo ważne są miejsca, zwłaszcza w miastach, gdzie można odpocząć, odetchnąć. Miejsca, gdzie jest dużo zieleni, gdzie są ławki, na których można posiedzieć. Takim miejscem jest z pewnością Park 1000-lecia w Bełchatowie, po przeprowadzonym remoncie.

 

- W grudniu został przeprowadzony gruntowy remont Parku 100-leciea w Bełchatowie. Przypomnę, że tak naprawę tereny miejskie, to jest około 4 hektarów powierzchni. Centralna, najbardziej znana mieszkańcom część, należy do łódzkiej gminy żydowskiej i tam nie mogły być prowadzone żadne prace. W ramach przeprowadzonej przez nas modernizacji powstało ponad 1200 nowych alejek. Zostały poprowadzone w śladzie już istniejących, wydeptanych ścieżek. Co na pewno ucieszy mieszkańców, powstała również i mała architektura ­– mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

Zieleń w parku

- W sumie wykonano około 600 nowych nasadzeń. Są zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Na pewno posadzono tam lipy, ponieważ park mieści się przy ulicy lipowej i tak w nawiązaniu do ulicy lipowej, te lipy się pojawiły. Oprócz drzew wsadzono również krzewy. Ponad 2000 drzew przeszło gruntowną odnowę, pielęgnacje. Zostały z nich usunięte te fragmenty, które były ususzone, które były chore tak, aby ten park naprawdę cieszył oko, żeby było to miłe, dobre miejsce do spacerowania dla mieszkańców Bełchatowa ­mówi nam Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

Miejsca do odpoczynku

- Wzdłuż alejek, które powstały, zostało zainstalowane oświetlenie energooszczędne, tam również wzdłuż alejek są poustawiane nowe ławki oraz kosze na śmieci, bo oczywiście, tutaj ta dbałość o środowisko jest na pierwszym miejscu. W ramach ekologicznych działań powstały budki lęgowe dla ptaków. Zostały wykonane zgodnie ze sztuką tak, aby zachęcały ptaki do tego, by się tam gnieździły, żeby tam zakładały swoje gniazda. W sumie tych budek lęgowych zawieszono w parku około 22 sztuk. Całość tego projekt kosztowała około 400 000 zł, z czego 300 000 zł stanowi dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie - dodaje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe