Szczepienia na koronawirusa w Radomsku

  • 31.12.2020, 11:46
  • Redakcja lokalna.news
30122020-radomsko-szczepieniacovid-drozdek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
27 grudnia w Polsce zaszczepiono pierwszą osobę przeciwko koronawirusowi. Najpierw stopniowo mają być szczepieni pracownicy szpitali, następnie osoby starsze i reszta społeczeństwa. W Szpitalu Powiatowym w Radomsku, pierwsze osoby zostały już zaszczepione. Pojawiła się nowa nadzieja na walkę z koronawirusem. Do polskich szpitali docierają pierwsze dawki szczepionki. Jak wygląda kwestia szczepień w Szpitalu Powiatowym w Radomsku?

- Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał w pierwszej transzy 75 dawek szczepionki. Te dawki zostały już wykorzystane. 27 grudnia w pierwszy dzień szczepienia, zaszczepiliśmy 35 osób. W kolejnych dniach kolejne osoby z oddziałów szpitalnych również były zaszczepione. Dzisiaj (30.12.2020) otrzymaliśmy 450 dawek szczepionki i trwa aktualnie sczepienie poszczególnych pracowników, na wskazanych oddziałach mówi Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

 

Ilu pracowników szpitala czeka jeszcze na swoją kolej?

- Generalnie zgłosiło się w naszym szpitalu 2100 osób. Część z tych osób zostanie już w tym pierwszym tygodniu zaszczepiona. Każdego poniedziałku będą przychodzić kolejne dawki szczepionki, więc szacujemy, że do połowy stycznia, lub końca stycznia, wszyscy pracownicy, oraz wszystkie jednostki kooperujące ze szpitalem zostaną zaszczepione mówi nam Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

 

Czy ludzie pytają o szczepienia?

- Mamy wiele takich sygnałów, osoby chcą już zgłaszać się do szczepienia. Jest duże zainteresowanie wśród mieszkańców powiatu radomszczańskiego, odbieramy dużo telefonów, ale rzeczywiście musimy poczekać do momentu, kiedy zakończy się pierwsza faza szczepienia pracowników medycznych i osób powyżej 60 roku życia, potem kolejni mieszkańcy mogą się szczepić. Dane rządowe pokazują, że takie zgłoszenia będą mogły być realizowane od 15 stycznia. Myślę, że wtedy ruszy taki system, który będzie mógł pokazywać, gdzie należy się zgłaszać, do jakiego ośrodka, celem uzyskania takiej szczepionki dodaje Przemysław Drozdek, kierownik kancelarii w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe