Most w okolicach Pytowic zamknięty ( powiat bełchatowski)

  • 21.12.2020, 12:40
  • Redakcja lokalna.news
17122020-most-strachocki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Most w okolicach Pytowic, ze względu na swój stan, zagrażający zarówno rowerzystom jak i pieszym, został zamknięty.

Dlaczego podjęto decyzję o jego zamknięciu?

- Komunikat o tym, że ten most jest w stanie technicznym, który utrudnia normalne z niego korzystanie, otrzymaliśmy w wyniku naszej korespondencji podjętej z Urzędem Miasta i Gminy Kamieńsk. Dowiedzieliśmy się, że powiatowy inspektor nadzoru budowalnego w Radomsku, ocenił stan techniczny tego mostu jako niebezpieczny. Zwróciliśmy uwagę na tę sytuację dlatego, że kończy się inwestycja związana z budową ścieżki rowerowej, której kraniec znajduje się niedaleko tego mostu, i siłą rzeczy turyści, rowerzyści i osoby, które tam się znajdą, chciałyby, być może wchodzić na most, korzystać z niego przechodząc na drugą stronę rzeki. Stąd nasz komunikat umieszczony na stronie internetowej, a także rozesłany do mediów o tym, że most nie nadaje się do użytku i prosimy wszystkich, którzy w tej okolicy się znajdą, aby stosowali się do znaków drogowych ustawionych właśnie w tej okolicy­ - mówi Jerzy Strachocki, rzecznik  prasowy Urzędu Gminy Kleszczów.

 

Most jest na granicy powiatów radomszczańskiego i bełchatowskiego. Kto będzie odpowiedzialny za jego remont?

- Upewniliśmy się, że taka odpowiedzialność nie ciąży na gminie Kleszczów, nie mamy  prawa własności do tego miejsca, natomiast temat jest w trakcie wyjaśniania, pomiędzy obydwoma powiatami dodaje Jerzy Strachocki, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Kleszczów

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe