Będzie Złoczew ! Suwerenność Polski jest niezagrożona. Kłamstwa czy Gra polityków PiS ?

  • 06.11.2020, 13:54
  • Redakcja lokalna.news
11062020_pis_klamstwa_zloczewskie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Włos w zupie, wadliwy szew w spodniach, zgubiony bagaż na lotnisku, czy skwaśniałe mleko do kawy..., to nie koniec świata. Przy tym ostatnim w ogóle nie będzie problemu, jeśli zdążymy dobiec w czasie i w odpowiednie miejsce. Sprawa nabiera całkiem innego znaczenia, jeśli chcielibyśmy reklamować na przykład: OBIETNICE WYBORCZE... a takowe, politycy Prawa i Sprawiedliwości potrafią "wciskać" wyborcom. Posłowie Macierewicz, Milczanowska, Janowska, Lorek, Maciejewski czy Telus przez długi czas, bardzo intensywnie pracowali na to, aby już nigdy nikt w powiatach bełchatowskim, piotrkowskim, radomszczańskim ( najbardziej ucierpią na braku Złoczewa) nie oddali na nich swojego głosu.

I tu trudno ocenić co bardziej  boli, puste słowa polityków, czy daleko idące za tym konsekwencje, które wiążą się z losem naszym i naszych bliskich.

Ile  można było czekać i przyglądać się opieszałości Rządu w podjęciu strategicznych decyzji dla Polskiej Energetyki, opartej na węglu brunatnym. Były wspomniane obietnice, nadszedł czas  na reklamację i przypomnienie się lokalnym politykom (posłom, samorządowcom) o składanych w ostatnich czasach obietnicach w sprawie przyznania koncesji dla odkrywki Złoczew.

Dokumentacja na otrzymanie koncesji z pola Złoczew spółka PGE GiEK złożyła około dwa lata temu. W listopadzie 2018 roku na biurku Ministra Środowiska leżały wszelkie wymagane prawem opracowania ale wiążących decyzji ciągle brakowało. W międzyczasie odbywały się kolejne spotkania pracowników, strony społecznej i polityków. Decyzji nie było, być może nigdy miało ich nie być... poza tą, którą oznajmiono w ostatnim czasie. Ubierając to w słowa jakże dalekie od tych, które padały podczas wspomnianych uroczystości, spotkań przedwyborczych, w formie zapewnień uprawomocnionych piastowanymi stanowiskami, czy chęcią takowych posiąść.


Komu?, jak? , w jakiej formie? zareklamować to wszystko???... szyte grubymi ale słabymi nićmi. Kto wiedział, że to puste słowa, a gacie i tak obnażą co trzeba... tylko co obnażą? naiwność słuchających? prawdomówność wybranych? a może, i pewnie przede wszystkim, ból  bezpośrednio zatrudnionych, ich bliskich i los przyszłych pokoleń.

Jakie są symptomy "przelanej czary"?  ulanej niespełnionymi obietnicami, podjętymi decyzjami trafnymi/nietrafnymi, na pewno dzielącymi i wzbudzającymi niebywałe emocje?

A właśnie takie to wywołuje emocje  jak np. masowe manifesty, kontr manifesty albo syndrom skulonych ogonów zdefiniowanych na przetrwanie.


 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
obserwator
obserwator 21.11.2020, 12:23
To raczej praca europosłów opozycji totalnej w Brukseli przyspiesza skreślenie węgla jako nośnika energii !!

Pozostałe