Nowy wóz ratowniczo-gaśniczy dla strażaków z OSP Dąbrówka (gm. Radomsko)

  • 13.10.2020, 08:32
  • Redakcja lokalna.news
10102020_osp_woz_dabrowka_kocinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Dąbrówka (gm. Radomsko), otrzymała nowy średni wóz ratowniczo- gaśniczy. Zastąpił on lekki samochód, który dotychczas służył w jednostce 11 lat. Nowe pojazd przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Teraz strażacy będą mogli działać szybko, bezpiecznie i skutecznie.

W czwartek (8 października), strażacy-ochotnicy z OSP Dąbrówka, mieli powód do świętowania. Tego dnia pozyskali dla swojej jednostki nowy wóz ratowniczo-gaśnicy:

- Jest to nowy, średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Wyposażenie tego pojazdu, pozwala nam podjąć szereg różnych zadań. Oprócz gaszenia pożarów, mamy sprzęt do usuwania owadów błonkoskrzydłych, sprzęt do suwania powodzi i wielu innych zdań. Jedyny sprzęt, jaki jeszcze musimy pozyskać, to sprzęt do ratownictwa drogowego. Gdy już będziemy mieli ten sprzęt, będziemy mogli podejmować praktycznie wszystkie akcje, zarówno ratownicze, jak i gaśnicze – mówi Wojciech Kociński, Naczelnik OSP Dąbrówka.

Koszt zakupu pojazdy wynosił 800 000 zł. Zakup tego samochodu był możliwy dzięki wsparciu m.in. Gminy Radomsko, środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środków Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, oraz zabezpieczonych środków własnych.

Poprzedni pojazd, który służył jednostce, był to wóz lekki „Lublin”. Służył jednostce 11 lat, jednak nie był przystosowany do np. do gaszenia ognia. Pojazd nie mieścił w sobie całego sprzętu, który posiadała jednostka.

Nowy pojazd z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa:

- Teraz możemy wyjeżdżać do każdej akcji. Przede wszystkim teraz możemy działać szybko, bezpiecznie i skutecznie ­– dodaje Naczelnik OSP.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe