Wójt Gminy Bełchatów tnie koszty i powołuje swojego Zastępce ! (Gmina Bełchatów)

  • 12.10.2020, 09:30
  • Redakcja lokalna.news
Wójt Gminy Bełchatów tnie koszty i powołuje swojego Zastępce !  (Gmina Bełchatów)
Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, podjął decyzję o powołaniu Zastępcy Wójta Gminy Bełchatów. Z dniem 9 października 2020 roku stanowisko to powierzył panu Damianowi Marczewskiemu. Do tej pory zajmował on stanowisko Inspektora ds zamówień publicznych w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych.

Jak podkreśla Wójt Gminy Bełchatów, Konrad Koc, decyzja o powołaniu Zastępcy Wójta została niejako wymuszona przez obecną sytuację epidemiologiczną.
- Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na COVID 19, a co za tym idzie rośnie ryzyko objęcia kwarantanną kierownictwa Urzędu Gminy Bełchatówtłumaczy Konrad Koc.

W obecnych realiach moja kwarantanna albo izolacja związana z zachorowaniem na COVID oznaczałyby de facto paraliż pracy urzędu. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, a powołanie Zastępcy Wójta pozwoli jej zapobiec. Jestem przekonany, że kompetencje i umiejętności pana Damiana Marczewskiego są gwarancją należytego wypełniania obowiązków, związanych z jego nowym stanowiskiem.

Można zadać sobie pytanie po co w takim razie jest Sekretarz Gminy, który pobiera co miesiąc ok 12 tys zł brutto.

Czy zastępcą Wójta nie jest Sekretarz Gminy?

I co z zaciskaniem pasa i cięciem kosztów?

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe