Wzmocnienia Brunatnych. Kto zagra w nowym sezonie?

  • 13.08.2020, 19:51
  • pch
Wzmocnienia Brunatnych. Kto zagra w nowym sezonie?
Odkąd tylko zaczęły pojawiać się informacje dotyczące kolejnych rozwiązanych kontraktów, kibice podnosili głosy, że "nie będzie miał kto grać". Okazuje się jednak, że ostatnie dni to masa bardzo ciekawych transferów, których przegląd przedstawiamy poniżej.

Początek sierpnia to już praktycznie same pozytywne wiadomości dla kibiców “Brunatnych”. Do klubu dołączyli: ofensywni pomocnicy Szymon Łapiński (wypożyczenie z Jagielloni Białystok), Łukasz Wroński i Michał Pawlik (wolni zawodnicy), środkowi obrońcy Arkadiusz Najemski (wychowanek Legii Warszawa), Piotr Skrobiński (Polonia Środa Wielkopolska) i Seweryn Michalski (Chojniczanka Chojnice), boczny obrońca Bartłomiej Einzhart (Górnik Zabrze) i napastnik Damian Hilbrycht (Podbeskidzie Bielsko-Biała). W górniczym klubie na dłużej zostaje też inny napastnik, Przemysław Zdybowicz. Kolejnych sześciu graczy przedłużyło swoje umowy: Marcin Sierczyński, Mateusz Szymorek, Dawid Flaszka, Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik i kapitan Mariusz Magiera.

Dzisiaj otrzymaliśmy również oficjalne informacje na temat kontraktów sztabu trenerskiego. Pierwszy trener Marcin Węglewski przedłużył swoją umowę z klubem. W dalszym ciągu będą z nim również współpracować: Patryk Rachwał (do niedawna zawodnik, a od początku sezonu 2019/20 część sztabu trenerskiego) oraz Sebastian Łukiewicz (trener bramkarzy pracujący w klubie od stycznia 2017 roku). 

Dotychczas umowy z klubem rozwiązało aż 11 zawodników.

Pierwszym z zawodników, który rozwiązał kontrakt z winy klubu, był dotychczasowy kapitan GKSu - Marcin Grolik, który reprezentował drużynę od 2016 roku. Klub poinformował o tym fakcie 18 czerwca, przed meczem z Chojniczanką.  Zawodnik dołączył do drużyny Olimpii Grudziądz. Tydzień później za porozumieniem stron rozwiązany został kontrakt kolejnego z filarów naszej drużyny, Bartłomieja Bartosiaka. Zawodnik od początku swojej kariery związany był z bełchatowskim klubem, a od początku nowego sezonu zagra w ekipie Wisły Puławy.

Dzień później klub podał informacje o siedmiu zawodnikach, którzy mimo wygasających kontraktów, zdecydowali się pozostać w klubie i podpisali aneksy do umów, pozwalające im dograć przedłużony sezon do końca. Wśród tych graczy znaleźli się: Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik, Paweł Czajkowski, Damian Michalak, Artur Golański, Marcin Ryszka i Przemysław Zdybowicz. Aktualne umowy w tamtym czasie mieli: Kewin Komar, Mikołaj Grzelak, Bartłomiej Lisowski, Emile Thiakane Bartosz Biel, Damian Warnecki i Patryk Winsztal. 30 czerwca aneksy podpisali kolejni zawodnicy: Mariusz Magiera Marcin Sierczyński, Krzysztof Wołkowicz, Mateusz Szymorek, Michał Kołodziejski, Dawid Flaszka i Adrian Małachowski oraz członkowie sztabu szkoleniowego: Marcin Węglewski, Kacper Jędrychowski, Patryk Rachwał i Sebastian Łukiewicz. Tego samego dnia klub ogłosił, że z klubu odchodzi Maciej Koziara, któremu kończy się wypożyczenie z Miedzi Legnica.

26 czerwca kontrakt z nowym klubem podpisał pomocnik występujący w pierwszej drużynie GKS Bełchatów, Kacper Kondracki. Na zasadzie transferu definitywnego z dniem 1 sierpnia przeszedł do Wisły Płock, do której wcześniej dołączyli też Damian Michalski i Dawid Kocyła.

Na początku lipca swój kontrakt za porozumieniem stron rozwiązał Viktor Putin, który w dalszym ciągu pozostaje bez klubu. Kolejny tydzień później klub ogłosił, że wracający do zdrowia Adrian Małachowski nie zagra już w barwach GKSu. Zawodnik zasilił szeregi klubu z niemieckiego Magdeburga.

Wszystkie te zawirowania w składzie miały miejsce jeszcze przed rozegraniem ostatniego meczu i zakończeniem sezonu. Walka o utrzymanie trwała przecież do ostatniego spotkania.

Z końcem lipca regularnie już zaczęły napływać wieści o kolejnych zawodnikach, którzy zdecydowali się zmienić barwy klubowe. Zaczęło się od fenomenalnego w tym sezonie Bartosza Biela, który przeszedł do GKSu Tychy. Do tego samego klubu dołączył Krzysztof Wołkowicz. Kilka dni później poznaliśmy nowy kierunek obrany przez Artura Golańskiego, który przeszedł do Chojniczanki Chojnice. Swój kontrakt rozwiązał również Paweł Czajkowski, który aktualnie pozostaje bez klubu. Michał Kołodziejski dołączył natomiast do GKSu Katowice. Z klubem pożegnali się również ostatecznie Kacper Jędrychowski (członek sztabu trenerskiego) oraz Radosław Drogosz (kierownik drużyny).

pch

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Adi
Adi 13.08.2020, 21:42
Ciekawe ile mieszał tutaj Szymczyk. Koles jest menagerem i dyrektorem MCS jeden wielki Wał

Pozostałe