Woda na Wawrzkowiźnie jest zdatna do kąpieli? Sanepid wydał opinię

  • 15.06.2020, 12:16
  • Redakcja lokalna.news
Woda na Wawrzkowiźnie jest zdatna do kąpieli? Sanepid wydał opinię fot. OSiR Wawrzkowizna/PGE
Ośrodek Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna od 16 maja jest dostępny dla gości i mieszkańców regionu. Osoby odwiedzające ośrodek mogą liczyć na bezpieczny wypoczynek, który zapewnią wdrożone specjalne środki bezpieczeństwa - dotyczyć one będą m.in. wypożyczalni sprzętu wodnego. Co jednak z kąpielami w zbiorniku?

Zarówno plaża, jak i teren całego ośrodka są dostępne dla odwiedzających już od miesiąca. Jednak dopiero od dzisiaj w pełni legalnie można korzystać z kąpieliska - od 15 czerwca zabezpieczają je ratownicy wodni. Ciągłe kontrowersje wzbudza jednak jakość wody. Co roku bełchatowski sanepid przeprowadza kontrole próbek wody z Wawrzkowizny, badając je pod kątem zdatności do kąpieli. Jakie wyniki uzyskano w tym sezonie?

Państwowy Inspektorat Sanitarny w Bełchatowie (...) po zapoznaniu się z aktualnym sprawozdaniem z badań laboratoryjnych próbki wody pobranej w ramach kontroli wewnętrzenj kąpieliska informuje, że na terenie powiatu bełchatowskiego  określono jako przydatną do kąpieli wodę z kąpieliska na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wawrzkowizna" Wawrzkowzina 1.

Z treści przedstawionej informacji wynika, że nie ma żadnych przeciwwskazań odnośnie korzystania z kąpieliska na Wawrzkowiźnie. Taki stan został ustalony aż do 31 sierpnia 2020 roku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe