Petycja na ratunek bełchatowskim przedsiębiorcom

  • 02.04.2020, 17:50
  • Redakcja lokalna.news
Petycja na ratunek bełchatowskim przedsiębiorcom Fot. Patryk Marjan
Patryk Marjan w dniu dzisiejszym w urzędzie miasta złożył petycję do Władz Miasta Bełchatowa, Pani Prezydent Marioli Czechowskiej oraz Pana Przewodniczącego Piotra Wysockiego z postulatami wspierającymi lokalną przedsiębiorczość w dobie kryzysu gospodarczego.

W ostatnich dniach Polski rząd wprowadził rozwiązania prawne mające na celu pomoc przedsiębiorcom, dają one również duże możliwości na działania w tym celu samorządom terytorialnym. Jesteśmy obecnie w sytuacji kryzysu gospodarczego większość podmiotów gospodarczych ma zakaz prowadzenia działalności, nastąpiło również zwolnienie produkcji. W konsekwencji setki tysięcy osób może stracić prace.

Przy współpracy z polskim kongresem biznesu Patryk Marjan przygotował w formie petycji do władz miast Bełchatowa oraz przewodniczącego rady miasta pakiet rozwiązań. Znalazły się tam 4 pozycje.

Apeluje on o podjęcie uchwał:

  • Zwalniającej z podatku od nieruchomości wszystkie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa przez okres sześciu miesięcy licząc od kwietnia tego roku.
  • Wprowadzającej zwolnienie z opłaty targowej wszystkie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa również przez pół roku zaczynając od kwietnia.
  • Odraczającej pobór podatku środków transportowych za rok 2020 dla wszystkich przedsiębiorców, którzy mu podlegają.

Marjan postuluje również o zwolnienie najemców, dzierżawców i użytkowników mienia komunalnego z czynszu na okres 3 miesięcy od kwietnia a następnie zmniejszenie tego czynszu o połę od lipca również na 3 miesiące.

Te rozwiązania mogą dotyczyć z 5 tysięcy bełchatowskich przedsiębiorców, i powinny obowiązywać automatycznie, szybko i skutecznie bez składania wniosków i oświadczeń. Pozwoli to przedsiębiorcom  przetrwać kryzys i pozostać na rynku.

Ważne jest, aby w dobie kryzysu gospodarczego nie tylko prywatne przedsiębiorstwa starały się zaciskać pasa. Uważam, że jednostki samorządu terytorialnego powinny również świecić dobrym przykładem w dobie kryzysu gospodarczego. Dlatego ten pakiet, oczywiście spowoduje ograniczenie wpływów dochodowych jednak za pośrednictwem tego pakietu władze Miasta Bełchatowa będą dwa razy oglądać każdą złotówkę pobraną podatnikowi zanim ją wydadzą. Spowoduje to ograniczenie zbędnych kosztów. Spowoduje to, że nie będziemy wyrzucać w błoto pieniędzy podatników na jakieś wydarzenia kulturalne zwane Dniami Bełchatowa, na które wydajemy ćwierć miliona złotych nie będziemy budować jabłoniowych sadów za kilka milionów złotych czy budować publicznych tężni solankowych za kilkaset tysięcy złotych w publicznych parkach. - Powiedział Patryk Marjan podczas telekonferencji

 Samorząd powinien całą swoją energie poświęcić na wparcie lokalnych przedsiębiorców, by ograniczyć wszystkie negatywne skutki kryzysu, w którym się znajdujemy.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Ewa
Ewa 03.04.2020, 07:12
Nagle pojawił się Marjan a tuż za nim Koalicja Obywatelska. Siedzieli jak te myszki pod miotłą i nagle odpalili, lecz jedynie zimne ognie. Nic nie możecie po za ty że w mediach płaczecie

Pozostałe