Uwaga! Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa dotyczących koronawirusa

  • 24.03.2020, 14:09
  • Redakcja lokalna.news
Uwaga! Zaostrzenie zasad bezpieczeństwa dotyczących koronawirusa fot. Ministerstwo Zdrowia
Podczas dzisiejszej konferencji Premier Morawiecki ogłosił wprowadzenie nowych zasad dotyczących walki z koronawirusem. Czego od teraz nie wolno nam robić?

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać. Zakaz wychodzenia z domu nie dotyczy: dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością. Wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności. Załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Obowiązywać będzie również zakaz zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których biorą udział wyłącznie członkowie rodziny. 

Wprowadzone zostaje również ograniczenie dotyczące ilości miejsc w komunikacji publicznej. Od teraz dozwoloną liczbą osób w środkach komunikacje jest połowa miejsc siedzących. 

Zmieniają się również zasady bezpieczeństwa w trakcie uroczystości religijnych. Ograniczenia w przemieszczaniu nie dotyczą również osób, które chcą uczestniczyć w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę.

Redakcja lokalna.news

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Ado
Ado 24.03.2020, 14:59
Apel do starszych ludzi aby nie jak dziś masowo przemieszczały się komunikacja miejską na działki zostań w domu nie pomaga

Pozostałe