Tradycyjny korowód ostatkowy

  • 25.02.2020, 13:22
  • Redakcja lokalna.news
02252020_muzeum_ostatki.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
25 lutego spod Muzeum Regionalnego w Bełchatowie wystartował korowód ostatkowy. Barwny i wesoły pochód to już tradycja w naszym mieście.

Udział w korowodzie wzięli uczniowie bełchatowskich szkół, w towarzystwie nauczycieli oraz pracowników muzeum. Przeszli oni ulicami miasta, spod muzeum do bełchatowskich urzędów by odwiedzić min. włodarzy miasta i powiatu.

Korowód prowadził roztańczony miś wraz z panną młodą i przekupką, która częstowała przechodniów pączkami. Za nimi podążyli inni uczestnicy przebrani w bardzo ciekawe i wyjątkowe ostatkowe przebrania. W korowodzie  nie zabrakło aniołów i diabłów oraz innych tradycyjnych postaci. Całości dopełnili muzycy którzy wygrywając skoczne melodie zachęcali zebranych do wesołej zabawy. Przed urzędami na przebierańców czekali urzędnicy z poczęstunkami.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe