Pozyskaj dotację na fotowoltaikę i termomodernizację

  • 07.10.2019, 10:00
  • Redakcja lokalna.news
Pozyskaj dotację na fotowoltaikę i termomodernizację fot. Miasto Bełchatów
Nawet 5 tys. zł dotacji na instalację fotowoltaiczną mogą pozyskać bełchatowianie z rządowego programu „Mój Prąd”. Właśnie trwa nabór wniosków, dokumenty będą przyjmowane do 12 grudnia. Nie ma jednak co zwlekać, bo o tym, kto otrzyma wsparcie, będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Wnioski wyłącznie w formie papierowej trzeba dostarczyć osobiście lub przesłać na adres NFOŚiGW. Pozyskane dofinansowanie – do 50 proc. – można wykorzystać zarówno na zakup, jak i montaż paneli słonecznych. Co ważne, muszą one wytwarzać moc między 2 a 10 kW. Szczegółowe informacje o programie można znaleźć na stronie internetowej Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej.

O dofinansowanie, tym razem z programu „Czyste Powietrze”, mogą się także ubiegać bełchatowianie, którzy chcą wymienić piec i instalację centralnego ogrzewania, planują termomodernizację domu bądź stropów czy będą montować baterie słoneczne lub pompy ciepła. Nabór wniosków, również drogą elektroniczną, prowadzi Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. To, jakie wymagania trzeba spełniać i jaka kwota dofinansowania wchodzi w grę, można sprawdzić m.in. na stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe