Izolatoria są obiektami, które tworzy się blisko szpitali jednoimiennych lub innych szpitali zakaźnych i placówek dysponujących oddziałami zakaźnymi. Do izolatorów trafią osoby oczekujące na wynik testu na obecność koronawirusa oraz zakażeni, których stan nie wymaga hospitalizacji. Izolowani pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę medyczną i wyżywienie.
PGE GiEK jest właścicielem hoteli, które spełniają kryteria Ministerstwa Zdrowia, dlatego znalazły się na liście izolatoriów na terenie województw łódzkiego oraz lubelskiego i będą służyły społeczeństwu, odciążając szpitale. Wspieramy walkę z koronawirusem na wielu płaszczyznach, gwarantując nie tylko niezawodne dostawy energii, ale również wspierając administrację państwową w walce z pandemią – mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE GiEK.
Każdy z obiektów przekształconych w izolatorium musi spełnić kilka warunków, które wskazał resort zdrowia w specjalnym rozporządzeniu. Znajdujący się w nim pacjenci muszą mieć zapewnioną opiekę medyczną na miejscu w izolatorium i łączność telefoniczną z personelem medycznym lub personelem izolatorium. Ponadto pacjenci muszą mieć do dyspozycji osobny pokój z łazienką i zapewnione trzy posiłki dziennie. Zasady finansowania pobytu osób kierowanych przez placówki medyczne reguluje Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.
Napisz komentarz
Komentarze