Nowoczesne leczenie kanałowe – co powinieneś o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

  • 02.06.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Nowoczesne leczenie kanałowe – co powinieneś o nim wiedzieć? Sprawdzamy!
Stan zapalny, który pojawia się w jamie ustnej jest wynikiem przedostania się do zęba bakterii. W wielu przypadkach przedostają się one dalej do kości wokół zęba. To właśnie one są również przyczyną obumierania miazgi zęba lub występowania stanów ropnych. Właśnie w takich sytuacjach pojawia się konieczność wykonania leczenia kanałowego.

 

​Nowoczesne leczenie kanałowe – na czym polega ten proces?

Pierwszym etapem wizyty u lekarza jest wykonanie zdjęcia RTG całego zgryzu, które pozwoli na ustalenie jak wyglądają kanały zębowe. Trzeba bowiem wiedzieć, że każdy może posiadać zupełnie innych układ. Ta wiedza pozwoli stomatologowi na przygotowanie się do przeprowadzenia leczenia. Podczas jego trwania dochodzi do otwarcia kanałów zębowych i ich dokładnego wyczyszczenia. Ten proces rusza po zaaplikowaniu znieczulenia, które w znacznym stopniu redukuje doznania bólowe. W momencie gdy kanały zostają wyczyszczone specjalista może przejść do ich uzupełniania. Do tego oczywiście wykorzystuje się specjalny materiał, którym najczęściej jest gutaperka. Jest to substancja naturalna, która po podgrzaniu staje się elastyczna. Ta cecha wpływa na dobre dopasowanie do kanałów i tym samym odpowiednie ich wypełnienie. Całość zostaje utwardzona za pomocą wiązki światła. Na tym proces leczenia się kończy, a przyczyna bólu zlikwidowana.

​Nowoczesne leczenie kanałowe – zalecenia

Leczenie kanałowe, nawet to najlepiej przeprowadzone pozostawia po sobie ślad. Jego objawem jest ból lub dyskomfort w jamie ustnej. Jest to naturalne i powinno ustąpić po kilku najbliższych dniach. Do stomatologa należy wrócić jeśli ból jest bardzo intensywny i nie chce ustąpić. Tuż po samej wizycie np. w https://maszewski.com/nowoczesne-leczenie-kanalowe-w-grudziadzu/ nie należy przyjmować pokarmów i napojów minimum przez godzinę po leczeniu. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy porozmawiać ze swoim lekarzem. Ten z całą pewnością udzieli informacji na temat kondycji zębów, wszystkich zaleceń po przeprowadzonym zabiegu, a także co do kolejnych wizyt.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: