Zapraszamy na Noc Muzeów do Muzeum Regionalnego w Radomsku. Mnóstwo atrakcji!

  • 11.05.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
10052022-noc-muzeow-radomsko-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy w sobotę, 14 maja do Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku na Noc Muzeów. Na zwiedzających czeka mnóstwo wystaw w samym muzeum, jak i przed muzeum. Tam będzie wystawa zabytkowych samochodów.

  Już niedługo ta magiczna noc, kiedy można nocą zwiedzać muzea. To zawsze ciekawe doświadczenie, móc zwiedzać wystawy w innych godzinach niż zazwyczaj, ma to swój niecodzienny urok i klimat.

  Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przygotowało dla wszystkich zwiedzających moc atrakcji. Co mamy w programie?

 

  Bardzo się cieszymy, ponieważ w zeszłym roku nasza Noc Muzeów wyglądała nieco inaczej. Musieliśmy ją podzielić na dwa dni ze względu na panującą sytuację. W tym roku sytuacja zdecydowanie się poprawiła, możemy tę noc przeprowadzić  już normalnie w sobotę.

  Już 14 maja, czyli najbliższą sobotę będzie odbywała się u nas Noc Muzeum. W związku z powyższym Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przygotowało wiele wydarzeń, działań o charakterze kulturalno-artystycznym.

  Zapraszamy wszystkich radomszczan i nie tylko radomszczan do zwiedzania naszych ekspozycji stałych. Mamy wystawy historyczne, wystawę etnograficzną, wystawę sztuki, 7 wystaw stałych. Większość z nich po modernizacji, więc ten, kto jeszcze nie widział, może przyjść i zobaczyć nasze wystawy po modernizacji – mówi Alina Wilkoszewska, Muzeum Regionalne w Radomsku.

 

W programie Nocy Muzeów:

  • ZWIEDZANIE WYSTAW STAŁYCH ORAZ CZASOWYCH (“ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS”)

 

  • RETRO CLASSIC IX – WYSTAWA POJAZDÓW ZABYTKOWYCH (KLUB WETERANI SZOS RADOMSKO) – PLAC PRZED MUZEUM

 

  • 17.30 VERKREANTO – JAN DEPTA. MALARSTWO I RYSUNEK. WERNISAŻ WYSTAWY I KONCERT UCZNIÓW PAŃSTWOWEJ SZKOŁY MUZYCZNEJ I STOPNIA IM. GRAŻYNY BACEWICZ W RADOMSKU – GALERIA MUZEUM

 

  •  19.00 WSTĘPNE PODSUMOWANIE BADAŃ WYKOPALISKOWYCH NA UL. REYMONTA ORAZ PARKINGU PRZY UL. JANA PAWŁA II  – WYKŁAD KRZYSZTOFA BŁASZCZYKA (ARCHEOLOGA) – GALERIA MUZEUM

 

  Jeszcze raz zapraszam serdecznie do Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, w sobotę 14 maja na Noc Muzeów w godz. 17.00 – 23.00. Zapraszamy! Wstęp bezpłatny – zaprasza Alina Wilkoszewska, Muzeum Regionalne w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe