Jest maj, jest pięknie. Działają fontanny i tężnie jest jeszcze piękniej

  • 09.05.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
05052022-fontanny-teznie-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Bełchatowie uruchomiono już fontanny i tężnie. Dzięki temu w Bełchatowie są bardzo fajne miejsca do odpoczynku.

 Maj to chyba najpiękniejszy miesiąc w roku. Wszystko wokół kwitnie i się zieleni. Jednak może być jeszcze piękniej, przynajmniej w Bełchatowie. Aby umilić mieszkańcom odpoczynek, uruchomione zostały tężnie i fontanny miejskie.

 Fontanny i tężnie, to są takie elementy małej architektury, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Faktycznie stanowią pewnego rodzaju atrakcje, a tężnie do tego mają jeszcze ten prozdrowotny aspekt.

  Na weekend majowy zostały uruchomione zarówno trzy działające na terenie miasta Bełchatowa tężnie. Z obiektów tych najchętniej korzystają seniorzy, ponieważ tężnie mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm, ale i nie tylko seniorzy, bo i rodziny z dziećmi.

  Jeżeli chodzi o fontanny, to na terenie Bełchatowa są 4 takie obiekty. To, przy którym obecnie się znajdujemy na Placu Narutowicza, to jest główna fontanna. Jest ona spektakularna szczególnie wieczorem, gdzie oprócz tego, że strumienie wody puszczane są z różnym natężeniem, jest również gra świateł.

  Wszystkie obiekty przeszły przegląd techniczny, zostały wyczyszczone, w tężniach został solanka uzupełniona. W fontannach miejskich niecki również zostały wyczyszczone, wszystkie dysze przeszły przegląd, tak żeby mogły cieszyć mieszkańców przez cały letni okres.

  Przypomnę tylko, że jeżeli chodzi o fontanny, to jest obiekt zamknięty. Nie należy ani spożywać tej wody, ani się w niej kąpać. To nie są obiekty, które do tego służą. Lada moment zostaną uruchomione poidełka. Mamy 2 poidełka na Placu Narutowicza  i na Placu Wolności. Obecnie trwa badanie jakości wody, ponieważ jest to woda przeznaczona do picia. Dzięki temu w upalne dni możemy się napić wody, jak również dać ja do picia naszemu czworonożnemu przyjacielowi – mówi Kryspina Rogowska Rzecznik Urzędu Miasta w Bełchatowie.

 

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe