Odnowiony Orlik przeszedł chrzest bojowy!

  • 04.05.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
29042022-orlik-radomsko-otwarcie-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
29 kwietnia odbyły się oficjalne oddanie do użytku po remoncie Orlika. Koszt tej inwestycji to 497 000 zł.

  Dziś kolejne ważne sportowe wydarzenie w Radomsku. Po remoncie nawierzchni Orlik został oddany do użytku.

    Ta inwestycja została oddana w naszym mieście w 2009 roku. Przez ten czas traw już mocno się zużyła, pojawiły się bardzo duże ubytki w nawierzchni, dlatego tez wystąpiliśmy o dofinansowanie naszej inwestycji. Uważam, że realizacja inwestycji była potrzebna, ponieważ młodzież bardzo często korzysta, zresztą nie tylko młodzież, i tego typu obiekt jest z pewnością potrzebny.

  W tym roku, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddamy nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 6. Myślę, że te dwa obiekty na najbliższe lata zapewnią właściwą infrastrukturę dla młodzieżowej piłki nożnej w Radomsku – mówi Prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

 

  Jakie sportowe inwestycje miasto ma jeszcze w planach?

 W tej chwili złożyliśmy również wniosek do ministerstwa sportu, ale też do Urzędu Marszałkowskiego, z którego otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 90 000 zł na odbudowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 9, aby ten obiekt również był obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do potrzeb młodzieży.

 Myślimy również o rozbudowanie Kościuszki. Będziemy w ciągu najbliższych dwóch lat szukać finansowania na inwestycje na boisku przy ul. Kościuszki.

  Jak dzisiejsze wydarzenie jest ważne dla Radomska?

  Bardzo ważne, ponieważ dotychczas nasza baza sportowa dla potrzeb piłki nożnej wyglądała i nadal jeszcze wygląda kiepsko. Orlik jest pierwszym zwiastunem, ma nową nawierzchnię, widać, że dzieciaki są uradowane, a o to tu chodzi.

 Jeżeli zobaczymy dzieci, piłkę, mądrą i fajną zabawę to tylko się cieszyć. Jest to jeden z pierwszych kroków wykonywanych w celu poprawy bazy. Należy pamiętać, że rozpoczęły się prace przy Szkole Podstawowej nr 6, tam również będzie odnowiona nawierzchnia boiska, powstanie również obiekt o charakterze lekkoatletycznym i tak sukcesywnie będziemy nadrabiać te lata, które niestety dla Radomska były stracone. Mam namyśli oczywiście okres 30 lat do tyłu, wtedy się nic nie działo, nie inwestowało się w sport w tym mieście – mówi Wojciech Lenk Przewodniczący Miejskiej Rady Sportu w Radomsku.

  Jaki był koszt inwestycji?

  Koszt tej inwestycji to 497 000 zł. Wspaniała inicjatywa, dobrze, że udało nam się wykonać taką inwestycję, Jak widzimy korzystające z odnowionego obiekty dzieci, to serce roście, że mogą na takim pięknym boisku grać.

 Boisko, które istniało do tej pory, było już bardzo wysłużone, ale cieszyło się bardzo dużym obłożeniem, stad też pomysł na to, żeby dokonać modernizacji tego boiska. Murawa jest naprawdę fantastycznej jakości. Po minach wszystkich, którzy tutaj grają widzimy, że jest ogólne zadowolenie i radość z tego, ze ludzie mogą korzystać z tak pięknego boiska – mówi Marek Wyciszkiewicz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku.

  Podczas otwarcia boiska zorganizowano turniej przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych z terenu Radomska. Są to roczniki 2012 – 2013. Zgłosiło się 6 drużyn piłkarskich. Poniżej prezentujemy wyniki turnieju.

I miejsce     - PSP 7 (trener Sebastian Mysłek)

II miejsce    - PSP 9 (trener Mateusz Walaszczyk)

III miejsce   - PSP 6 (trener Magdalena Iskrzyńska)

IV miejsce   - PSP 1 (trener Grzegorz Beza)

V miejsce    - PSP 2 (trener Jerzy Pluta)

VI miejsce   - PSP 10 (trener Kamil Smyk)

  Wszyscy uczestnicy rozgrywek piłkarskich otrzymali medale. Szkoły otrzymały wsparcie w sprzęcie sportowym oraz puchary.

  Zawody przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe