„Elektrosprzęt w dobre ręce” – rusza kolejny konkurs organizowany przez PGK Radomsko

  • 26.01.2022, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
25012022-pgk-konkurs-elektroodpady-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
26 stycznia rusza VII. edycja konkursu pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Konkurs skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Radomska oraz gminy Radomsko, a także gminy Masłowice. Celem konkursu jest zebranie jak największej ilości elektroodpadów.

  O tym, że ekologia i ekologiczne nawyki są dobre i potrzebne, nie trzeba nikogo przekonywać. Coraz większy nacisk na naukę o ekologii kładzie się w szkołach. Dobrym tego przykładem jest udział szkół w konkursie pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”. Dziś (26.01.2022 r.) rusza jego VII. edycja.

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z terenu miasta Radomska oraz gminy Radomsko, a także gminy Masłowice do udziału w VII edycji konkursu pt. „Elektrosprzęt w dobre ręce”.

  Zadaniem uczniów jest zebranie jak największej ilości elektroodpadów pochodzących z gospodarstw domowych. Termin na zbiórkę jest dosyć długi. Zbiórka startuje już 26 stycznia i elektroodpady uczniowie mogą przynosić do swoich szkół, aż do 5 września br.

  Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc praz Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora.

  Mamy nadzieję, że szkoły będą chciały uczestniczyć w tym konkursie, liczymy na to, że być może uda się pobić rekord z poprzedniej edycji tego konkursu, który ustanowiła szkoła z Kraszewic (gm. Masłowice), która zebrała w tamtym czasie ponad 3, 5 tony elektroodpadów. Dla szkół przygotowane są nagrody pieniężne. Partnerami konkursu są: Elektro-System Organizacja Odzysku Odpadów Eklektycznych i Elektronicznych oraz Remondis Elektorecykling, Nadleśnictwo Radomsko oraz Miejskie Dom Kultury w Radomsku.

 Serdecznie zapraszamy szkoły do udziału w konkursie – mówi Magdalena Jurek, Dział Ochrony Środowiska w PGK Radomsko

Więcej szczegółów na stronie: http://www.pgk-radomsko.pl

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe