Skandaliczne zachowanie bełchatowianina. Skradł puszkę WOŚP. Grozi mu do 5 lat więzienia

  • 14.01.2022, 13:00
  • Redakcja lokalna.news
Skandaliczne zachowanie bełchatowianina. Skradł puszkę WOŚP. Grozi mu… Radek Pietruszka /PAP
Zarzut kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy usłyszał 37-letni bełchatowianin. Sprawcę nikczemnego czynu ujął właściciel sklepu, który jadąc na miejsce kradzieży rozpoznał złodzieja i oddał go w ręce policji. Za kradzież prawo przewiduje karę do 5 lat więzienia. Podejrzany tym razem odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

  Do bulwersującego zdarzenia doszło 11 stycznia 2022 roku, około godziny 23.00, w sklepie przy ulicy Olsztyńskiej w Bełchatowie. Sprawca wykorzystując nieuwagę ekspedientki sklepu, która na chwilę wyszła na zaplecze, wbiegł do placówki handlowej i skradł znajdującą się tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łączna wartość skradzionych datków przeznaczonych na leczenie chorych dzieci wyniosła nie mniej niż 600 złotych. Pracownica  sklepu widząc uciekającego złodzieja zapamiętała jego wygląd. O całej sytuacji powiadomiła swojego pracodawcę.    Właściciel sklepu w drodze na miejsce kradzieży rozpoznał podejrzewanego, który wychodził ze sklepu monopolowego przy ulicy 1-go Maja. Natychmiast zareagował, ujął amatora cudzej własności i  przekazał go w ręce policji. Mundurowi zatrzymali 37-latka, który był pod wpływem alkoholu. Podejrzewany znany jest bełchatowskiej policji z innych kradzieży. Bełchatowianin przyznał się do kradzieży. Okazało się, że pieniądze wydał już na alkohol, a puszkę wyrzucił do kosza na śmieci. Mężczyzna notowany wcześniej za inne przestępstwa usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Tym razem odpowie on w warunkach recydywy co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.
  Apelujemy o zabezpieczenie takich puszek na datki aby oddane do nich pieniądze nie trafiły w ręce złodzieja. Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie/nadkom. Iwona Kaszewska/

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe