Podsumowanie roku 2021 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku

  • 12.01.2022, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
11012022-usc-podsumowanie2021-www.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podsumowanie roku 2021 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku razem z Małgorzatą Morawską, Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku.

  Rok 2022 powoli się rozkręca. Podsumujmy jednak ubiegły rok w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku.

 

Ile zawarto małżeństw?

  W Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku, w roku 2021 sporządziliśmy 275 aktów małżeństw. Jest to o 32 akty więcej niż w roku 2020.

Biorąc pod uwagę formę zawarcia, to ślubów wyznaniowych, jak i cywilnych było właściwie po połowie, bo 131 zarejestrowaliśmy ślubów konkordatowych, a 129 ślubów cywilnych.

5 ślubów udzielonych zostało w plenerze, czyli na wniosek osób zainteresowanych, ślub odbył się poza lokalem Urzędu Stanu Cywilnego. Narzeczeni wybieralni jako miejsce najczęściej lokale radomszczańskich restauracji – mówi Małgorzata Morawska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku.

Ile było urodzeń?

  W roku 2021 sporządziliśmy 1030 aktów urodzeń i było to o 81 aktów mniej, aniżeli w roku 2020. W przeważającej mierze więcej urodziło się dziewczynek, niż chłopców.

Żyjemy w trudnych czasach pandemicznych, powiedzmy zatem ile były zgonów?

  Rzeczywiście ma to odzwierciedlenie również w Radomszczańskim Urzędzie Stanu Cywilnego. W roku 2021 sporządziliśmy 1303 akty zgonów. Było to o 25 więcej niż w roku 2020.

Obserwujemy w przeciągu ostatnich dwóch lat, czyli rok 2020 i 2021, że tych zgonów jest znacznie więcej. Porównując rok 2018, czy 2019, sporządzaliśmy tych aktów w naszym urzędzie około 1000, natomiast w oku 2020 było ich 1278 i w roku ubiegłym 1303, czyli prawie 300 aktów więcej, niż w poprzednich dwóch latach

Jakie były najpopularniejsze imiona dla dziewczynek i chłopców?

  Jak wspomniałam niewiele, bo o 5 więcej urodziło się dziewczynek niż chłopców i najpopularniejsze imiona dla płci żeńskiej to: Zofia, Zuzanna, Maja, Alicja, Hanna, Pola, Lena, natomiast najpopularniejsze imiona wśród płci męskiej to: Antoni, Jan, Miłosz, Filip, Jakub, Aleksander, Stanisław, Szymon.

Ile było małżeństw z długim stażem?

  W naszym urzędzie w roku 2021 zarejestrowaliśmy 90 wniosków w zakresie długoletniego pożycia małżeńskiego. Wręczenie medalu odbywało się z zachowaniem reżimu sanitarnego, nie było organizowanych uroczystości, tylko indywidualnie pary zapraszane były przez pana prezydenta Radomska i wręczane były im medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Zmiana imion, nazwisk, odpisy aktu stanu cywilnego

  Podsumowując statystycznie działalność Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku, mogę powiedzieć, że wydaliśmy około 11,5 tys. odpisów aktu stanu cywilnego, 2,5 tys. zaświadczeń.

  Na podstawie prawomocnych orzeczeń sądów okręgowych 111 naniesionych zostało wzmianek dotyczących rozwiązania małżeństwa przez rozwód.

  Sporządziliśmy około 80  aktów w zakresie transkrypcji, czyli aktów zagranicznych, aktów sporządzanych poza granicami naszego kraju, jak również wydanych zostało 14 decyzji w zakresie zmiany imienia i nazwiska – podsumowuje Małgorzata Morawska, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe