Trwa remont ul. Dębowej w Gomunicach

  • 27.10.2021, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
22102021-gomunice-debowa-olejniczak-mniejszy-test.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwają prace związane z remontem ul. Dębowej w Gomunicach. Wykonawca ma czas na wykonanie inwestycji do końca roku.

  Pogoda jest na tyle dobra, że można robić inwestycje drogowe, tak jak ma to miejsce w przypadku ul. Dębowej w Gomunicach.

  Na wiosnę wykonawca robił kanalizację deszczową, wraz ze zbiornikiem na deszczówkę. Teraz przyszedł czas na to, aby zrobić te prace zasadnicze, które najbardziej widać, czyli całą jezdnię, chodnik i połączenie tego wszystkiego w całość – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice

  Prace nadal trwają. Kiedy wykonawca zakończy inwestycje?

  Wykonawca tej inwestycji ma czas na wykonanie jej do końca roku, ale myślę, że listopad to jest ten optymalny czas, kiedy wykonawca zakończy pracę – dodaje Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice

  Czy to jest już ostatnia inwestycja drogowa przed zimą w Gminie Gomunice?

 Oczywiście nie jest to jedyna inwestycja drogowa, którą teraz prowadzimy. W jednej z ulic bocznych, została zakończona budowa chodnika po dwóch stornach, ale też wykonawca wchodzi na ul.Teligi w Gomunicach, gdzie też będzie robione odwodnienie i cała nawierzchnia z kostki brukowej – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

  Jak ważne dla gminy są inwestycje drogowe?

   Każda inwestycja jest dla nas priorytetem, tych inwestycji prowadzimy bardzo dużo, bo na tym osiedlu przed rokiem powstała kanalizacja, całe osiedle zostało skanalizowane. Trwają przyłączenia budynków do tego systemu. Teraz prowadzimy prace drogowe i tak to chcieliśmy zaplanować, aby nie robić tego odwrotnie. Myślę, że każda inwestycja, czy przedszkole, czy sala gimnastyczna, którą robimy w Chrzanowicach, czy termomodernizacje, każda inwestycja jest ukłonem w stronę mieszkańców i tego, żeby mieszkańcom w Gminie Gomunice żyło się dobrze – podkreśla Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe