Ruszyła bodowa hali gimnastycznej przy szkole w Chrzanowicach

  • 25.10.2021, 07:00
  • Redakcja lokalna.news
22102021-budowa-sali-olejniczak-mniejszy-test.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrzanowicach. Całość inwestycji wynosi ponad 4 300 000 zł. Koniec Inwestycji zaplanowano na początek 2023 roku.

 Jakiś czas temu, mieliśmy okazję być świadkami bardzo ważnej chwili dla Gminy Gomunice, ponieważ gmina otrzymała dofinansowanie na budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrzanowicach. W tle widać rozpoczęte już prace. Na jakim są etapie?

  To kolejny plac budowy na terenie Gminy Gomunice, w tle budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Chrzanowicach. Jak widać, mury pną się do góry, a konkretniej fundamenty. Ekipa weszła na plac budowy. Zostały już zrobione wykopy, została zalana szlichta. Teraz bloczkami fundamentowymi powstają fundamenty – mówi Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

  Jaka będzie budowa hali?

  Będą różne boiska na tej hali. Przy okazji budowy tej sali gimnastycznej, będą też wybudowane sale lekcyjne, ponieważ w związku z reformą, która kilka lat temu miła miejsce, zostały zlikwidowane gimnazja i powróciły 8 klasy, w związku z tym, szkołą zrobiła się troszeczkę mała i przy okazji projektowania sali gimnastycznej, zaprojektowaliśmy również dwie pracownie, które powstaną nad szatniami – tłumaczy Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

  Na kiedy planowany jest koniec prac i jaki jest koszt tej inwestycji?

  Koniec inwestycji to początek 2023 roku. Gmina Gomunice bardzo cieszy się z tego, że pozyskała z 2 źródeł finansowanie, ponieważ całość inwestycji wynosi ponad 4 300 000 zł, z czego 2 600 000 zł  pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i ponad 1 400 000 zł pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu. Tym sposobem, sala gimnastyczna w Chrzanowicach będzie nas kosztowała nieco ponad 260 000 zł – dodaje Paweł Olejniczak, Wójt Gminy Gomunice.

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe