Śmiertelne potrącenie 72- letniej rowerzystki

  • 20.10.2021, 13:00
  • Redakcja lokalna.news
Śmiertelne potrącenie 72- letniej rowerzystki
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia 72-letniej rowerzystki. Kierujący dostawczym renaultem podczas wyprzedzania potrącił jadącą jednośladem kobietę. Mimo udzielonej pomocy medycznej cyklistka zmarła.

  Do wypadku doszło 19 października 2021 roku około godziny 6.30 na drodze powiatowej w miejscowości Łowicz w gminie Kobiele Wielkie. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 32-letni kierujący renaultem master jadąc w kierunku Radomska potrącił kobietę jadącą jednośladem. Obecni na miejscu medycy mimo dużego trudu włożonego w reanimację nie przywrócili kobiecie funkcji życiowych. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało 72-latki zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Kierujący busem był trzeźwy. Uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Kobiele Wielkie.  

  Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze!

  Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego przypominamy, że w okresie jesiennym warunki pogodowe znacznie pogarszają się. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o większą ostrożność i rozwagę na drodze. Kierując pojazdem niezmiernie ważne jest dostosowanie prędkości do własnych umiejętności oraz warunków drogowych. Zadbajmy o widoczność w pojazdach. Szyby pokryte kroplami deszczu czy zaparowane od wewnątrz znacznie pogarszają widoczność. Przygotujmy się odpowiednio do podróży. Z kolei, piesi i rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach czy odzieży z elementami odbijającymi światło.

  Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Radomsku/ nadkom. Aneta Wlazłowska

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe