Odszedł Jerzy Słowiński, wieloletni Prezydent Miasta Radomska, radny miejski i powiatowy

  • 14.10.2021, 19:49
  • Redakcja lokalna.news
Odszedł Jerzy Słowiński, wieloletni Prezydent Miasta Radomska, radny miejski… Urząd Miasta w Radomsku
13 października 2021 roku po ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Słowiński, wieloletni Prezydent Miasta Radomska, radny miejski i powiatowy.

  Jerzy Słowiński (rocznik 1946), absolwent Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 1994 – 2006 pełnił funkcję Prezydenta Radomska, w 1994 został wybrany na prezydenta Radomska, reelekcję na to stanowisko uzyskiwał w 1998 r. (w wyborach pośrednich) oraz 2002 r. (w wyborach bezpośrednich). Jak sam podkreślał, jego największym dokonaniem było utworzenie w Radomsku specjalnej strefy ekonomicznej, co uratowało gospodarkę miasta po przemianach ustrojowych.

  Był jednym z założycieli stowarzyszenia Razem dla Radomska (w ostatnim czasie – honorowym prezesem RdR), radnym Rady Miejskiej.

  W latach 2006 – 2010 był radnym Rady Powiatu Radomszczańskiego (III kadencji). Pracował w Komisji Budżetowej oraz w Komisji Rewizyjnej.

  Pogrzeb śp. Jerzego Słowińskiego odbędzie się we wtorek 19 października 2021 r. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 13.00 w kościele św. Marii Magdaleny. Zmarły zostanie pochowany na Starym Cmentarzy w Radomsku. 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Radomsku. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.
Cruz
Cruz 17.10.2021, 14:34
老虎机
在线博彩

Pozostałe