Jakie wnioski w ramach Polskiego Ładu składała Gmina Wielgomłyny?

  • 06.10.2021, 07:30
  • Redakcja lokalna.news
29092021-wnioski-polskilad-wielgomlyny-dyktynska.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Polski Ład, to program prowadzony przez Rząd, dzięki któremu wiele gmin i miast może zrealizować swoje inwestycje, na które nie zawsze mogą sobie pozwolić ze swojego budżetu. Gmina Wielgomłyny również składała wnioski na Polski Ład.

Jakie wnioski złożyła Gmina Wielgomłyny?

1) Poprawa warunków zaopatrzenia w wodę i odprowadzenia ścieków w Gminie Wielgomłyny:

Celem inwestycji jest budowa systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków w sołectwach Goszczowa i Zagórze, rozbudowa ujęcia wody w Zagórzu, rozbudowa stacji uzdatniania wody w Wielgomłynach, rozbudowa ujęcia wody w Sokolej Górze, budowa systemu zdalnego odczytu zużycia wody i odprowadzania ścieków dla Gminy Wielgomłyny, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rogi.

Przewidywana wartość inwestycji: 26.181.119,00 zł

Wnioskowana kwota: 24.872.063,00 zł

2) Termomodernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej w Gminie Wielgomłyny:

Projekt obejmuje docieplenie przegród, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemu oświetlenia i systemu grzewczego (instalacja gruntowej pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej) w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Hali Sportowej w Wielgomłynach, a także wymiana źródła ciepła w budynku Urzędu Gminy w Wielgomłynach wraz z montażem pompy ciepła.

Przewidywana wartość inwestycji: 7.226.257,00 zł

Wnioskowana kwota: 6.503.631,00 zł

3) Zakup ekologicznego autobusu i ciągnika rolniczego:

W ramach zadania planuje się kupno autobusu i ciągnika rolniczego w nowoczesnej technologii, spełniających obowiązujące normy i standardy. Zakup nowego autobusu ma zapewnić odpowiednie warunki i większe bezpieczeństwo przewozu dzieci. Projekt przyczyni się do poprawy dostępności transportowej i jakości transportu jako czynnik poprawy warunków życia, usuwania barier rozwojowych gospodarki i ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko.

Przewidywana wartość inwestycji: 1.115.000,00 zł

Wnioskowana kwota: 947.750,00 zł. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe