Aresztowano go za przestępstwa narkotykowe i posiadanie granatu bojowego

  • 14.09.2021, 12:00
  • Redakcja lokalna.news
Aresztowano go za przestępstwa narkotykowe i posiadanie granatu bojowego…
Policjanci z bełchatowskiej komendy zatrzymali 33-latka, który odpowie za posiadanie granatu bojowego, prowadzenie uprawy konopi i posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia

  Kryminalni z bełchatowskiej komendy ustalili, że 33-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego zajmuje się narkotykowym procederem, a w miejscu swojego zamieszkania posiada środki odurzające. 9 września 2021 roku stróże prawa pojechali pod ustalony adres. Po kilku godzinach obserwacji wytypowanego miejsca, pod posesję podjechała osobówka. Wysiadł z niej podejrzewany i wszedł do domu. Kryminalni wówczas złożyli mu wizytę. Mężczyzna był zaskoczony nieoczekiwaną obecnością policji. Wszystkiemu zaprzeczał, mimo sytuacji, że w zajmoanyym przez niego budynku czuć było charakterystyczny zapach marihuany. W wyniku przeszukania terenu posesji kryminalni znaleźli niezaprzeczalne dowody jego przestępczej działalności. Przejęli i zabezpieczyli ponad 230 gramów suszu marihuany oraz ponad 17 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Okazało się również, że 33-latek prowadził uprawę konopi. Stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli również 4 krzaki marihuany. Natomiast przeszukując pomieszczenia gospodarcze odnaleźli przyrząd wybuchowy w postaci granatu bojowego. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany. Śledczy z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca, zabezpieczyli również narkotyki. Natomiast przyrządem wybuchowym zajęli się saperzy. 33-latek był już notowany za przestępstwa narkotykowe. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawca usłyszał 4 zarzuty. Odpowie za posiadanie przyrządu wybuchowego oraz za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Źródło: Łódzka Policja. 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe