Nowa duma OSP w Kodrąbie

  • 06.09.2021, 14:00
  • Redakcja lokalna.news
03092021-osp-kodrab-woz-krawczyk-werfel.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
3 września 2021 roku, OSP w Kodrębie przywitała nowy wóz strażacki. Jest to samochód marki Renault, średniej klasy. Posiada 3000 litrów pojemności. Koszt samochodu to 800 000 zł.

  Strażacy, to bohaterowie, którzy niosą pomoc o każdej porze dnia i nocy. Niezależnie od tego, czy mają do czynienia z pożarem, powodzią, czy wypadkiem drogowym zawsze niosą pomoc, dlatego bardzo ważne jest, aby dysponowali odpowiednim, nowoczesnym sprzętem. Strażacy z OSP w Kodrębie 3 września 2021 roku, przywitali w swojej jednostce, nowy wóz strażacki.

  To dzień, na który jednostka OSP w Kodrąbie czekała z niecierpliwością, bo dzisiaj będzie poświęcony i przyjęty do jednostki, nowy samochód pożarniczy. Samochód ten zakupiony jest z dotacji z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji. Ta dotacja to kwota 480 000 zł. Była również dotacja z Urzędu Gminy w kwocie 309 000 zł.

  To wsparcie z pewnością jest potrzebne. Jednostka w Kodrąbie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, także jak najbardziej ten zakup jest zasadny – mówi Bożena Krawczyk, Wójt Gminy Kodrąb.

Jak ważne jest to dla samych strażaków?

  Mamy dziś szczególny dzień. Przywitanie nowego wozu strażackiego, na którego nie ukrywam, czekaliśmy. 35 lat minęło, od kiedy pobieraliśmy poprzedni nowy samochód. To, co się teraz tutaj wydarzyło w naszej jednostce, to jest rzadkie zdarzenie. W przeciągu 4 lat uzyskaliśmy nową remizę, teraz będzie nowy samochód strażacki, ratowniczo-gaśniczy klasy średniej. Jest to wydarzenie naprawdę rzadko spotykane, aby w tak krótkim okresie jednostka się aż tak rozbudowała. Można powiedzieć, ze złoty okres nastąpił w naszej jednostce.

  Niestety nie jest to samochód w pełni wyposażony. Musimy starać się jeszcze o te dofinansowania. Prosimy lokalnych sponsorów, żeby nas jakoś wspomagali i tu już z góry dziękujemy, bo niektórzy zadeklarowali pokaźne sumy. Bardzo jest nam miło z tego powodu, ponieważ nie jest to dla samej straży, to jest dla całego społeczeństwa.

  Samochód, który zakupiliśmy, jest marki Renault, średniej klasy. Posiada 3000 litrów pojemności. Jest bogato wyposażony w różne skrytki, w których można tam umieścić różne przedmioty do ratownictwa drogowego, medycznego, gaśniczego – mówi Tadeusz Werfel, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kodrąbie.

 

Redakcja lokalna.news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu "Twoja Telewizja Lokalna Bełchatów - Piotr Samsik" z siedzibą w Bełchatowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu.

Pozostałe